Що потрібно знати стриянам про вакцинацію в Україні?

Що потрібно знати стриянам про вакцинацію в Україні?

Донедавна в Україні вакцинація мала рекомендований характер. Точніше, обов’язкова до виконання процедура, знаходила своїх противників серед батьків, які категорично відмовлялись від щеплень своїх дітей.

Однак, зі ситуацією, яка склалась в країні довкола захворювання на Кір, держава переглянула свою позицію щодо демократичного ставлення до бажань батьків відмовитись від процедури. Варто зазначити, що в Україні цього року було зафіксовано і захворювання на правець – гостре інфекційне захворювання, яке уражає нервову систему і може привести до смерті.

З чим це пов’язано?

Медики та працівники МОЗ схильні до того висновку, що така ситуацію з захворюваннями на кір, правець, краснуху тощо, склалась внаслідок не проведених своєчасно щеплень дітям, які зараз перебувають у групі ризику через низький імунітет до даних захворювань.

Така ситуація має два фактори. Перший – відсутність вакцини у медичних закладах у певні періоди, на які припадала вакцинація, згідно з календарем. Другий – небажання батьків, які у різний спосіб аргументували свою позицію.

Тому на даний час створені умови так, що формально батьки можуть відмовитись від вакцинації, згідно з календарем, яку пропонують у медичному закладі. Однак, така дитина не зможе відвідувати дошкільний заклад, школу, та позашкільні гуртки. Адже обов’язковою є форма о86, у якій зазначається дата проведення щеплення.

Варто зауважити, що медичні заклади у всіх регіонах повністю забезпечені вакциною.

Що таке вакцинація?

Вакцинація — спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.

В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді ін’єкції. Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот. Також такий тип вакцин можуть вводитись інтраназальним шляхом, у вигляді спрею в ніс, як вакцина проти грипу, що використовується в США. В Україні цей тип вакцини проти грипу поки не застосовується.

Такий захід захищає людину у майбутньому від інфекційних хвороб, які по своїй суті - дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, а деякі — смерть.

Вакцинація запобігає розповсюдженню інфекційних захворювань. Завдяки такому способу захисту імунної системи, у світі було викоренено натральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Календар щеплень.

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки). Необхідні для дитини щеплення проти цих захворювань проводяться у поліклініці безоплатно.

Що потрібно знати стриянам про вакцинацію в Україні?, фото-1

Календар затверджується наказом Міністерства охорони здоров’я України. Якщо дитина з якоїсь причини не отримала щеплення згідно з календарем, вакцинація проводиться за індивідуальним графіком, який складе ваш лікар відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Чи можна зробити дитині щеплення від інфекцій, які не входять в Україні до переліку 10-ти обов’язкових? Якщо вакцина проти інфекції, від якої ви хочете захистити дитину, зареєстрована в Україні і є в продажі, її можна купити і зробити щеплення дитині у поліклініці чи приватній клініці. До таких, наприклад, належить вакцина проти грипу.

Протипоказання щеплення.

Щеплення не роблять, якщо існує високий ризик серйозної реакції, а також тоді, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

- гостре захворювання з температурою вище 38,5;

- серйозна алергічна реакція на попередню дозу вакцини або є алергія на один з компонентів вакцини;

- захворювання і стану організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися;

- дітям з неконтрольованою епілепсією не рекомендується вводити цільноклітинні вакцини проти коклюшу;

- під час вагітності не рекомендується введення «живих» вакцин.

Також існує "медичний відвід", який може тривати більше ніж місяць, його встановлює імунологічна комісія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Хочете додати 245.ua на головний екран і бути в курсі новин?