Хто може отримати житлову субсидію та як її оформити?

Цього року з 1 травня 2018 рокувпроваджена оновлена програма житлових субсидій. Якщо ще минулого року діяла норма, що субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні, з окремими розрахунками на літній та зимовий періоди, то теперця процедура буде відбуватись двічі на рік.

Але підстав хвилюватись не мають ті, хто отримував субсидію і не здійснював покупок розкоші, ними не було придбано нового автомобіля. Також спокійно можуть спати і ті, у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові доходи.

Варто зауважити, що субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, і розраховується:

·на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

·на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Хто має право на субсидію?

·Один із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні: квартира чи будинок.

·Один із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні, квартирі чи будинку, але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла.

·Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію за умови, що їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

·Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

Які документи потрібні для отримання субсидії?

В першу чергу потрібно заповнити заяву про призначення житлової субсидії. Також потрібно подати декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. До пакету документів потрібно додати довідку про доходи. Якщо особа, яка подає прохання про призначення субсидії живе на орендованій квартирі, то потрібно надати відповідний договір.

Документи можна подати як особисто та і надіслати поштою. Також є можливість подати документи у електронній формічерез сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/).

Про які зміни потрібно повідомляти органи соціального захисту населення ?

В першу чергу мова йде про випадки зміни складу зареєстрованих у житлі. Також не можна забувати про зміну соціального статусу членів сімї. У даному випадку це – влаштування на роботу, звільнення, вихід на пенсію.

Випадки зміну переліку комунальних послуг також потрібно повідомляти у відповідний орган.Це стосується тих домогосподарств, у яких відмовились від централізованого опалення тощо.

Не можна забувати і про покупки, які перевищують 50 тисяч гривень. Про них також потрібно повідомляти.

Варто пам’ятати і про те, що надання субсидії можуть припинити у разі виявлення обману – поданих недостовірних даних чи несвоєчасне повідомлення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у випадку змін, які були зазначені вище.

Також зазначимо, що можна звернутись до фахівців урядової гарячої лінії за номером 15-45.