Євробляхи: що потрібно знати власнику, щоб спати спокійно?

В Україні змінили вимоги до реєстрації тимчасово ввезених транспортних засобів. Такі заходи пов’язані з законом, який підписав Президент. Після його прийняття народними депутатами.

Які нововведення потрібно врахувати?

Як і раніше, водіям потрібно здійснювати реєстрацію на термін, зазначений у митних документах. Але тут потрібно бути уважним, адже термін ввезення скоротили із двох місяців до 30 днів.

Ще одним нововведенням стало те, що замість обміну іноземного свідоцтва про реєстрацію ТЗ та номерних знаків на національні, видаватимуть власнику автівки тимчасовий реєстраційний талон без обміну іноземного свідоцтва і номерних знаків.

При виїзді з України цей талон не потрібно буде повертати, тоді як раніше отримані національні номерні знаки й свідоцтво слід було віддати назад у ТСЦ МВС.

Які розміри штрафів?

За порушення термінів перебування у транзитному чи тимчасово ввезеному режимах доведеться викласти велику суму. Мова йде від кількасот гривень до кількасот тисяч гривень.

Відповідні штрафні санкції до порушників термінів переміщення автомобілів на іноземній реєстрації, які через певні обставини перевищили час перебування на території України, і набирають чинності через 180 днів після публікації закону.

Для митного режиму транзиту:

за перевищення строку, але не більше однієї доби - 170 грн або попередження;

від однієї доби до 10 діб - 3400 грн;

від 10 до 20 діб – 8500 грн,

від 20 до 30 діб – 85 тисяч грн,

більш ніж на 30 діб і за втрату чи розкомплектування ТЗ – 170 тисяч грн або конфіскація автомобіля за рішенням суду.

Для митного режиму тимчасового ввезення:

за перевищення строку не більш, ніж на три доби - 850 грн або попередження;

від 3 до 10 діб - 5100 грн;

від 10 до 20 діб – 17 тисяч грн,

від 20 до 30 діб – 85 тисяч грн,

більш ніж на 30 діб і за втрату чи розкомплектування ТЗ – 170 тисяч грн або конфіскація автомобіля за рішенням суду.

Яких дій очікувати від поліції?

Спершупотрібно зазначити, що новий закон вводить і нові механізми та зміни щодо дій поліцейських. Мова йде про ст. 121 КУпАП, у якій передбачається адмінвідповідальність за керування водієм ТЗ щодо якого порушено терміни ввезення чи переміщення у вигляді штрафу 8500 грн. Постанову про це може виносити сам поліцейський згідно з процедурою. За повторне порушення за цією ж статтею, штраф зросте до 17 тисяч грн із позбавленням права керування ТЗ на рік з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (в такому випадку розгляд справи здійснюватиметься судом).

Окрім цього, встановлюється новий вид відповідальності за передачу “євроблях” у володіння, користування або розпорядження особі, яка його не ввозила в Україну, і за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад – таксі).

У ст. 35 ЗУ “Про Національну поліцію” передбачили, що поліцейський може зупинити авто на іноземній реєстрації, аби виявити передачу ТЗ особам, які його не ввозили в Україну, а також - якщо є інформація про порушення власником автівки митних правил.

Для забезпечення якісного виконання роботи всіх державних служб, а саме: митної, фіскальної та правоохоронних органів, запроваджується також автоматизований обмін інформацією між ними. Після завершення технічних налаштувань, система має запрацювати так, щоб правоохоронці змогли в автоматичному режимі перевіряти, коли та ким ввезений автомобіль з іноземними номерами.

Скільки потрібно заплатити державі за розмитнення автомобіля?

На вартість розмитнення автомобіля не іноземній реєстрації впливає багато факторів, зокрема рік випуску, кубатура, тощо.

Щоб спростити завдання для отримання суми, яку доведеться сплатити за свого іноземного коня, можна скористатись калькулятором через бота у системі Телеграм.

Щоб додати бота собі в контакти, слід зайти у Телеграм та ввести у пошуку @evrobljahabot.


Ви можете отримати всю інформацію, яка потрібна при розмитненні авто: стислий опис самого автомобіля, дані про усі елементи грошової формули, ціну розмитненого авто, знижку на акциз та кінцеву суму зі знижкою.

У деяких випадках можна не отримати бажаної відповіді. Таке трапляється тоді, коли вихідне посилання не містить усієї необхідної для розрахунку інформації. Тоді можна скористатись ручним введенням, яке теж працює справно.

При використанні чат-бота слід пам’ятати, що наразі у розрахунках не враховується військовий збір. Але творець програми постійно доповнює її функціонал, а про всі додаткові нюанси користувачів повідомляє сам бот.