Довгий час одному із батьків доводилось перейти не одне бюрократичне коло. Однак, на даний час, впроваджено певні нововведення.

Отже, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні та побаченнях з дитиною: така дитина може виїхати за кордон на термін до 1-го місяця.

Що необхідно?

Якщо відомо про місце проживання другого з батьків, написати йому рекомендованого листа про державу-прямування, мету та тривалість поїздки;

На кордоні пред'явити копію рішення суду або органу опіки та піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Важливо врахувати, що повернутись в Україну з дитиною потрібно в строк до 1 місяця з дати виїзду.

Якщо порушені терміни перебування дитини за кордоном?

За умисне порушення строків перебування з дитиною за кордоном - штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. Також відбувається втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що необхідно?

Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;

На кордоні пред'явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці або понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Варто розуміти, що ці правила стосуються виїзду із дитиною за кордон з метою лікування, навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинку.