Як обрати гранітні пам’ятники і якими вони мають бути? – одне з найважливіших питань, яким задаються рідні після похорону. Сьогодні на ритуальному ринку представлена велика кількість моделей з різноманітних матеріалів. І тут постає наступне питання – який камінь кращий для пам’ятника: натуральний чи штучний? Спеціалісти компанії допоможуть визначитися вам з вибором, дадуть відповіді на всі питання й підберуть оптимальний варіант надгробку.

Матеріали: які краще?

Найбільше поширення отримали червоний граніт, червоно-коричневий, чорні кольори гранітів. Граніт хороший тим, що на ньому дуже важко залишити механічні пошкодження – подряпини. Легкий в догляді, бруд змивається звичайною вологою ганчіркою. Практично не піддається кліматичному впливу – не деформується, не кришиться і не вигорає. Колір каменю не довгі роки зберігається в первинному стані. Крім того, граніт – це камінь, з якого можна вирізати практично будь-яку форму, що забезпечує простір фантазії для майстра, який працює над композицією.

Але є в граніту і свої незначні мінуси. Це камінь неймовірно важкий, тому для його встановлення на могилі необхідно почекати не менше ніж рік, коли земля дасть достатню усадку. Не дивлячись на свою міцність, граніт, водночас, камінь крихкий і це робить неможливим опрацювання дрібних деталей у виконанні ансамблю.

Форми пам’ятників

Як правильно обрати пам’ятник? В першу чергу ви повинні зрозуміти яким він повинен бути: форма, розмір, колір. Вибір пам’ятників по їх формі – достатньо великий. Надгробки можуть бути стандартними й ексклюзивними, різьбленими й фігурними, одинарними та подвійними. Ексклюзивні й авторські пам’ятники створюються по індивідуальному проекту. В компанії «Granitka» представлений різноманітний вибір пам’ятників за доступними цінами.

Стандартні форми, а також більшість різьблених і фігурних меморіалів представлені на сайті http://granitka.com.ua/. Це можуть бути прямокутні пам’ятники, овальні, у вигляді арки, хреста, з вертикальним чи горизонтальним розташування. В залежності від виду захоронення рідні самі вирішують, які пам’ятники не могилу краще встановити.

Розміри пам’ятників визначаються нормативами, встановленими на кладовищі. Складно сказати, які краще пам’ятники поставити – великі чи маленькі, прямокутні чи округлі? Вибір пам’ятника на могилу кожен робить, виходячи з тих чи інших вподобань.