Багато людей, які хочуть жити в США, сподіваючись на краще життя за океаном, мріють отримати грін-карту. Однак володіння нею і громадянство США — різні речі.

Що таке Green Card?

Карта постійного проживання, видана жителям США, за десятиліття багато разів змінювала свою фізичну форму. Протягом короткого періоду часу відразу після Другої світової війни цей документ друкувався на зеленому папері невеликого формату. Саме тоді її стали називати грін-картою — назва прижилася. Є як мінімум кілька способів отримати грін-карту. Один з них — лотерея для іноземців, взяти участь в якій допоможе Діверсіті Сервіс Центр. Однак слід враховувати, що це не тільки пільги, але й певні зобов'язання.

Зараз грін-карта в США являє собою пластиковий документ, трохи нагадує посвідчення особи. Він також використовується для ідентифікації жителів, які не є громадянами США. Варто знати, що всупереч поширеній думці, наявність грін-карти і американського громадянства - це дві різні (хоча і не дуже) речі.

У чому переваги грін-карти

Людина з грін-картою може на законних підставах жити, вчитися і працювати в США. Він також може кілька разів виїжджати і повертатися в США без необхідності подачі заяви на візу. Більш того, йому не потрібні візи більш ніж в сотню країн, з якими Сполучені Штати уклали угоду з цього приводу. Власники грін-карти мають право подати заявку на отримання стипендії і різних пільг (соціальне забезпечення, медичне обслуговування, додатковий дохід), якщо вони мають на це підстави. Крім того, їм дозволено отримати водійські права або вогнепальну зброю в США, якщо це дозволено місцевим законодавством, а також приєднатися до деяких формуванням збройних сил США.

Зелена карта - обмеження

Після п'яти років наявності грін-карти іноземець можете подати заяву на отримання громадянства. І багато людей користуються цією можливістю, тому що на громадян США не поширюються, наприклад, певні обмеження, що накладаються на жителів, що користуються грін-картою.

  • Одне з таких обмежень - необхідність продовження грін-карти після закінчення терміну її дії,
  • Інше - заборона на виїзд з США на термін більше року.
  • Якщо іноземець має намір подати заяву на отримання громадянства, його перебування за межами США не повинно перевищувати шести місяців, і він не повинні отримувати соціальну допомогу.

Ще одним обмеженням є необхідність завжди мати при собі документ, що засвідчує особу (тільки діти у віці до 18 років звільняються від цього зобов'язання), і повідомляти в Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) протягом 10 днів після кожного переїзду в межах країни. На відміну від громадян цієї країни, власник грін-карти не може обіймати певні федеральні посади або розраховувати на допомогу посольства або консульства США за кордоном. Йому також заборонено голосувати в принципі (можливі виключення допускаються на деяких місцевих виборах).

Власники грін-карти також підпадають під обмеження, що накладаються на американських громадян іншими країнами (наприклад, щодо інвестицій на валютних біржах або перекладу великих сум грошей). Також звичайним явищем для громадян і жителів США є обов'язок реєструвати чоловіків у віці від 18 до 26 років в Системі вибіркової служби (Збройні сили США).