Електростанція на сонячних батареях є оптимальним варіантом облаштування автономного енергопостачання в районах, віддалених від електромереж. Крім того, виробляється електроенергія фактично безкоштовна сонячними панелями, пропонованими на сайті https://www.atmosfera.ua/uk/, що дозволяє істотно економити на ній. В результаті домовласник, який вирішив встановити даний пристрій у себе вдома, отримує можливість повністю забезпечити себе електроенергією власного виробництва.

Різновиди сонячних електростанцій

Сучасна промисловість випускає сонячні електростанції кількох різновидів, залежно від конструкції та їх задач. Так можна назвати:

  • автономні сонячні електростанції;
  • станції з акумуляторними батареями;
  • гібридні електричні системи;
  • електростанції, об'єднані з централізованими електричними мережами.

Автономні станції купуються для використання в тих районах, де відсутні джерела загального електропостачання. Їх основне призначення - подати електрику в екстреному випадку. Дані системи мають невеликі розміри і вагу, вони маневрені і можуть бути в разі потреби швидко переміщені в нове місце. Вони виробляють приблизно 500 Вт постійного електричного струму.

Сонячні електростанції з акумулятором використовуються для постійного постачання змінним та постійним електричним струмом споживачів. При цьому спочатку вона виробляє тільки постійний струм, а для отримання змінного потрібне застосування інвертора. Зазвичай протягом всього дня обладнання станції заряджає акумулятори, після чого накопичена в них енергія подається в мережу. Використання акумуляторних батарей дає можливість значно розширити сферу їх застосування, але висуває особливі вимоги до їх експлуатації.

Що ж стосується гібридних систем, то вони використовують у своїй роботі кілька джерел вироблення електричної енергії. Це можуть бути, наприклад, вітряні або дизельні генератори. Використовують такі установки в разі нестачі сонячних днів в тій чи іншій місцевості.

Окремо варто розповісти про електроустановки, інтегровані з електричною мережею. Вони гарні для використання в тих місцевостях, де є централізоване електропостачання. У тому випадку, коли використані електростанції даної конструкції, споживач може, в разі нестачі вироблюваної їм самостійно електроенергії, отримати необхідну кількість із загальної мережі. При цьому надлишок навпаки поставляється в загальну мережу за певну плату.