Не можна заперечувати, що вкладення в фотоелектричні системи не малі. Проте, фотоелектрична промисловість за кілька років стала набагато дешевше. Сьогодні сонячні панелі коштують значно менше, ніж десять років тому. Більш того, вони також більш доступні, і є багато компаній, що надають послуги з розподілу і збірці. Якщо до цього додати різні субсидії, то виявиться, що вартість не така колосальна, як може здатися.

Більше цікавої інформації про сонячні електростанції Зелений тариф ви знайдете на сайті sun-energy.com.ua!

Яка вартість інвестицій в фотоелектричні системи?

Основне питання, з якого, напевно, всі починають. Ставлячи це питання, ми очікуємо короткої однозначної відповіді. Тим часом, ми не можемо отримати її без дуже важливої ​​інформації. Що ж, вартість інвестицій в фотоелектричні установку залежить від попиту на електроенергію, вироблену вашим будинком. Таким чином, вартість буде тим більше, чим більше буде ваш попит.

Якщо ми хочемо конвертувати його в гривні, вам все одно потрібно вирішити кілька інших проблем. А саме - де будуть монтуватися сонячні батареї. Місце установки визначає метод монтажу. Тут витрати теж сильно розрізняються. Найдешевший варіант - це установка на дах, але у вас може не бути такої можливості. Залишається тільки встановити панелі на землі. Тут теж є кілька рішень. Ви можете встановити їх на спеціальній плоскій конструкції або на спеціальних опорах.

Ще одне важливе питання - це вибір панелей - монокристалічних або полікристалічних. Полікристалічні панелі дешевше, але монокристалічні більш ефективні. Так що коли ви знайдете відповіді на питання, які панелі ви будете використовувати і де ви їх будете встановлювати, ви можете розраховувати вартість інвестицій.

Які переваги фотоелектричної енергії?

Це набагато більш приємна частина питань, яка дозволяє вам вселяти надію на правильність цих інвестицій. А ось суми набагато більш конкретні. Прибуток від фотоелектричної установки легко підрахувати. Однак, щоб говорити про чистий прибуток, необхідно враховувати термін окупності інвестицій. Це залежить від потужності установки і ціни на електроенергію в даний період. З урахуванням поточних ставок, повернення інвестицій в монтаж установки потужністю 4 кВт повинно зайняти близько 14 років. Звичайно, за умови, що ціни на електроенергію будуть продовжувати рости, як і раніше.