Лічильники води дозволяють не просто вести облік витрати споживаного ресурсу, але також економно його споживати. Ви платите за фактичний обсяг витрачати води, а не той, що встановлений нормами на одну людину.

Установка лічильника - це інвестиція в майбутнє, яка швидко окупиться в процесі експлуатації. Однак, необхідно правильно вибрати прилад, який найкраще підійде для монтажу.

Групи лічильників

Всі лічильники діляться на кілька груп, кожна з яких має свої особливості:

  • Механічні - один з найбільш популярних варіантів. Заміри води відбуваються за допомогою обертової крильчатки, яка рухається під напором води. Такий тип лічильників простий в обслуговуванні, вони не вимагають електрики для роботи. Однак, механічні прилади можуть давати невеликі похибки в підрахунках.
  • Ультразвукові - більш надійний варіант, ніж механічний. Але такі лічильники чутливі до якості води - бульбашок, накипу. Схильні до вони і впливу електромагнітних хвиль.
  • Електромагнітні - мають високу точність показань, не вимогливі до якості води. Але вони складніше в установці і не підійдуть для приміщення з високим рівнем вологості.
  • Резонансні - працюють за рахунок перетворення механічної енергії в електричну. Відрізняються складністю конструкції, тому не настільки затребувані у покупців.

Який з лічильників вибрати? Так, механічний варіант не підійде в разі, якщо в воді багато механічних включень. У цьому випадку потрібна установка додаткового фільтра. Інші типи пристроїв працюють за допомогою електроенергії, що необхідно враховувати при виборі - це додаткові витрати.

Крім цього, механічні лічильники діляться на наступні групи:

  • Крильчасті - підійдуть для труб з невеликим діаметром до 100 мм. Пропускна здатність - до 15 кубів води на годину.
  • Турбінні - призначені для труб діаметром від 40 до 300 мм. Чи впораються з великими обсягами води, в тому числі - і технічної.
  • Комбіновані - підійдуть для виміру води, обсяги якої кожен раз різні. Так, якщо витрата рідини невеликий, включається крильчасті лічильник, якщо великий - турбінний.Всі прилади діляться на побутові і промислові. Другі мають великий пропускною спроможністю - використовуються на заводах, фабриках, об'єктах ЖКГ. При виборі пристрою потрібно враховувати і натиск води, на який розраховано конкретний пристрій. Крильчасті лічильник і впораються з тиском 10-16 бар, а турбінні - більше 12 бар.