Тротуарна плитка (або бруківка) зв'язується в мощенні за допомогою матеріалу заповнювача в швах. Від якості заповнення та стану швів залежить цілісність та довговічність вкладання бруківки Тернопіль.

Піски для заповнення швів

Як матеріал заповнювач швів в тротуарному покритті, повинні застосовуватися дрібні піски:

  • піски дрібні II класу з модулем крупності 1,5-2,0 (допускається застосовувати піски середні з модулем крупності до 2,2);
  • дрібний пісок, з подальшою обробкою складами на основі полімерів (стабілізаторами піску).

Крупний пісок (фракція більше 2,5-3) не підходить для заповнення швів, тому що при експлуатації дуже швидко відбувається його винесення з швів (необхідна наявність дрібних частинок, які «скріплять» його за рахунок сил тертя в єдине ціле).

Також, виконуючи укладання бруківки Тернопіль, варто звертати увагу на форму зерен. Перевагу слід віддавати не кар'єрним, а намивним (річковим або морським) піскам. Намивний пісок має обкатану форму зерен та мінімальну пустоту, що забезпечує належне заповнення швів. Пилуваті піски, суглинки не придатні для заповнення швів. Не допускається також наявність в шовному матеріалі глини.

При виборі піску для заповнення швів при вкладанні бруківки тернопіль спеціалісти компанії Брук буд перевагу віддають готовим сумішам заводського виготовлення - вони володіють найменшим обсягом зернових порожнеч. Пісок з часом вимивається з швів, засмоктується вуличними пилососами при прибиранні територій, виноситься під дією пішохідного або автомобільного руху. Стабілізатори піску в матеріалі заповнення запобігають ерозії піску з швів (вимивання, вивітрювання), перешкоджають росту бур'янів, зменшують проникність. Не слід застосовувати для заповнення швів суху піщано-цементну суміш. Ніяких переваг перед засипанням швів одним піском при укладанні бруківи тернопіль цей спосіб не дає.

Як правильно заповнювати шви?

Пісок в повітряно-сухому стані рівномірно розсипається по всій поверхні мощення. Далі за допомогою жорсткої щітки (оптимальна ширина щітки 50-70 см) він розподіляється по швах.

Заповнення швів має виконуватися в такій послідовності:

1. сухим піском заповнюють 1/3 висоти шва до осаджування плитки, після цього плитку осаджують, в результаті чого відбувається ущільнення шару і частина зерен буде переміщатися в шви;

2. після цього шви повністю заповнюють новою порцією піску.

При цьому слід враховувати, що пісок може спочатку застрягти в верхній частині шва і рівномірно переміститися до монтажного шару не відразу, а через деякий час, тому процедуру заповнення шва можна повторити. Час повтору залежить від ширини шва, вологості матеріалу заповнення, крупності його зерна.

Розміри швів тротуарної плитки

Розрахункова ширина швів між тротуарною плиткою:

  • при товщині плитки до 12 см - ширина швів повинна складати 3-5 мм;
  • при товщині плитки більше 12 см - ширина швів повинна складати 5-8 мм.

Ширина дренуючих та «зелених» швів встановлюється проектом, при цьому рекомендована ширина дренуючих швів - 15 мм, «зелених» - не менше 50 мм.