Велосипедний рух прекрасно розвинений в багатьох європейських країнах. Найбільш «велосипедними» з них вважаються Нідерланди, Данія та Німеччина. За ними в рейтингу значаться Швеція, Норвегія, Фінляндія, Швейцарія та Бельгія.

Чому європейці пересідають на електровелосипеди?

У багатьох країнах ЄС велосипедистами є більше 50% жителів, а в Нідерландах - 99,1%. З появою електровелосипедів ситуація практично не змінилася: з 2006 по 2012 рік байки з електроприводом склали всього 1% від загального обсягу продажів велосипедів.

Але поступово популярність електровелосипедів зросла. Їх характеристики - поліпшилися, ціни - знижувалися, і європейці все частіше стали віддавати перевагу моделям на електротязі. На думку експертів, у найближчому 10-річчі очікується бум розвитку персонального електротранспорту, і основне зростання продажів прогнозується саме на сферу електровелосипедів. За прогнозами фахівців компанії Deloitte, з 2020 по 2023 рік на планеті буде продано близько 130 мільйонів електрокарів, і вони стануть переважаючим видом транспорту на електротязі.

Причини популярності електровелосипедів в Європі

Прогнози експертів підтверджуються статистичними даними. Так, на дорогах Німеччини за рік з'явилося більше мільйона нових е-байків. Мода на електричні велосипеди набирає обертів в багатьох містах, причому транспорту на електротязі віддають перевагу люди всіх вікових категорій. Розглянемо основні причини, які спонукали європейців пересісти на е-байки:

Чому європейці пересідають на електровелосипеди?

Комфорт пересування.

Е-байки зберігають такі переваги велосипедів як компактність і маневреність, але дозволяють дозувати навантаження, крутити педалі в своє задоволення і при цьому розвивати швидкість до 50 км/год. Допомога мотора особливо виручає при крутих і затяжних підйомах, подоланні далеких дистанцій і поїздках при сильному зустрічному вітрі. Заряду акумуляторної батареї зазвичай вистачає на подолання до 50 км шляху.

Універсальність.

Електровелосипеди відмінно підходять для людей з різним рівнем фізичної підготовки, для поїздок по місту і за його межами, на роботу, в магазин і т.д. У порівнянні зі звичайними велосипедами, вони дозволяють їздити швидше, далі і без почуття втоми. У порівнянні з автомобілями - вага до 10-15 кг, доступна ціна, відсутність шкідливих вихлопів, тиха робота двигуна і свобода пересувань по маршрутам, недоступним для габаритних транспортних засобів.

Комфорт пересування та Універсальність електровелосипеда

Користь для здоров'я.

Не варто вважати е-байки транспортом для ледачих. Допомогу електромотора можна дозувати залежно від умов поїздки або відключити його та їхати на педальному приводі. Така різноманітність можливостей дозволяє вибирати оптимальний режим їзди і не відмовлятися від поїздок, які без електромотора здавалися надто складними.

Наявність електромотора дозволяє знизити навантаження на м'язи і суглоби, уникнути перевтоми і підтримувати хорошу форму без перевантажень. Тому власники е-байків їздять на них в 2-3 рази частіше і на більш далекі дистанції, ніж власники велосипедів без електроприводу.

Сполучуваність з іншими видами транспорту.

У багатьох моделей електровелосипедів передбачений механізм складання, що полегшує їх транспортування. Важливу роль в популяризації електровелосипедів зіграла і пандемія коронавируса COVID19. Поїздки на персональному електротранспорті в цей період стали оптимальним способом пересування для багатьох людей. Сприяла поширенню е-байків в містах Європи і розвинена велосипедна інфраструктура - наявність захищених велодоріжок і парковок. Як то кажуть, пазл склався, і власники електровелосипедів по максимуму оцінили переваги і правильність свого вибору. Якщо ви замислились про те, щоб купити собі електровелосипед, звертайтеся до інтернет-магазину Megaenergy. Тут вам допоможуть підібрати оптимальну модель, та навіть можуть переробити ваш звичайний велосипед в електричний!