Кожен садівник знає, що запорука гарного врожаю томатів - це якісне насіння помідорів. Але навіть при наявності на ринку величезного вибору насіння томатів буває досить складно зробити правильний вибір. Особливо це складно тим, хто тільки робить перші кроки в садівництві.

Вигідно придбати насіння помідорів оптом ви можете на сайті інтернет-магазину harvest-center.com.ua!

З урахуванням складного клімату нашого регіону, вибір насіння томатів ще більше ускладнюється. Адже необхідно купити насіння томатів зі стійкістю до захворювань, невибагливі, скоростиглі і врожайні.

Є кілька основних критеріїв вибору для насіння томатів, покладаючись на них, можна досить точно підібрати відповідні варіанти.

Умови вирощування томатів (відкритий грунт або теплиця)

Для відкритого грунту вибирають середньорослі і низькорослі сорти томатів з раннім терміном дозрівання. Якщо необхідно купити насіння томатів для грядок, рекомендуємо звернути увагу на такі популярні сорти як Вождь червоношкірих, Золотий вік, Волове серце, Король гігантів. Для теплиць переважні високорослі сорти томатів з кистьовим розташуванням плодів, вони дають хороший урожай, порівняно прості в догляді і економно витрачають місце в теплиці.

Висота рослин

Сорти томатів суттєво відрізняються висотою рослин. Високорослі і низькорослі томати мають свої переваги і недоліки. Високорослі томати вимагають більш складного догляду, їх необхідно пасинкувати, формувати і підв'язувати. Це не дуже зручно робити на грядках, але дозволяє економити місце в теплиці. Низькорослі томати краще підходять для грядок, до того ж на них швидше і дружніше дозрівають плоди.

Сортова характеристика томатів

Перед тим як купити насіння томатів, важливо зрозуміти, як вони будуть використовуватися. Томати відрізняються формою, кольором, цукристістю, солодкістю, транспортабельністю і лежкістю. Якщо планується вирощувати помідори на продаж або для консервації і соління, краще вибрати сорти томатів з плодами червоного кольору, подовженої або правильної круглої форми, невеликого розміру. Вони мають відмінний товарний вигляд, не страждають при транспортуванні і добре зберігаються.

Якщо ж томати будуть вирощуватися для салатів і їжі в свіжому вигляді, краще віддати перевагу салатним сортам, вони м'ясисті, великі, з яскраво вираженим томатним смаком і ароматом. Вони можуть бути жовтими, рожевими, червоними або темно-бордовими.