Останнім часом погода все частіше влаштовує нам температурні гойдалки. Іноді впродовж одного дня стовпчик термометра може піднятися або опуститися на 10 градусів. А що вже казати про ті випадки, коли вранці яскраво світило сонечко, а потім налетів різкий поривчастий вітер та приніс важкі снігові хмари! Варто лише змиритися зі снігом, як знову вривається теплий північний циклон і температура йде вгору.

Тож недивно, що такі різкі коливання температури повітря, атмосферного тиску і електромагнітного поля викликають у багатьох людей серйозні перебої у роботі організму. Синхронно зі змінами метеорологічних умов багато людей відчувають загальну слабкість, біль і ломоту в суглобах, змінюється артеріальний тиск, відзначаються безсоння і дратівливість. Медики стверджують, що до метеозалежності схильне близько 20% здорових і понад 70% людей із хронічними захворюваннями.

За словами директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Кульбіди, зміни кліматичних умов, що відбуваються зараз на тлі глобального потепління, пришвидшують атмосферні процеси. Нам потрібно звикати до контрастності температурного режиму та збільшення кількості небезпечних погодних явищ.

Як пережити такі коливання і почуватися якомога краще у несприятливі дні? Є кілька простих та дієвих способів:

  • Насамперед морально підготуватись до різких перепадів, наприклад, ввести у браузері пошуковий запит «погода Стрий» або будь-якого іншого міста та подивитися прогноз на день, тиждень, 10 днів або місяць.
  • Доведено, що мешканці сільської місцевості менш страждають від погодних коливань, бо більше часу проводять на вулиці. Тож, краще не сидіти більшість часу в приміщенні, очікуючи на різкі погодні коливання, а добре прогулятися.
  • Звичайно, дні з несприятливими погодними умовами краще проживати у легкому режимі: постаратися виспатися, вилучити з раціону алкоголь та важку їжу, зменшити фізичне та емоційне навантаження.
  • Людям із хронічними захворюваннями мінлива погода в Україні може принести значне погіршення самопочуття. Слід бути готовим до загострення симптомів і завчасно запастися необхідними ліками, призначеними у таких випадках лікарем. Для цього регулярно відстежуйте прогноз погоди. Якщо ж ви відносно здорові, можуть допомогти вітаміни і цілющі настої заспокійливих трав.