Робочий одяг, що пропонується на ринку, повинен відповідати ряду вимог. Справа не лише в тому, щоб він виглядав добре та комфортно, стандарти чітко визначають, яким умовам повинен відповідати робочий одяг. Ці правила в основному стосуються проектування, виробництва та оцінки окремих предметів одягу.

Який одяг найкращий для співробітників?

Умови праці - це перший та найважливіший фактор, який слід враховувати при виборі спецодягу на сайті https://ls-ltd.com.ua/. Також важливо враховувати в критеріях мікроклімат, який панує на конкретному робочому місці. Не менш важливо підібрати робочий одяг до розмірів та статі працівника. Одяг також повинен відповідати умовам на робочому місці. Ці умови включають як динаміку руху, так і інтенсивність виконуваних під час роботи заходів. Само собою зрозуміло, що робочий одяг також повинен забезпечувати безпеку на робочому місці. Це особливо важливо у випадку машинних операційних станцій. Робочий одяг повинен щільно прилягати до тіла, щоб його уламок не потрапляв у режими роботи машини. Крій та стиль робочого одягу полягає у захисті працівника від можливих тілесних ушкоджень.

Які фактори впливають на робочий одяг?

Робочий одяг піддається впливу різних факторів у певній посаді. Основними факторами є вплив навколишнього середовища (дощ, сніг). Купуючи робочий одяг, який повинен використовуватися працівниками в осінньо-зимовий період, він повинен бути належним чином утеплений, не менш важливою є гідроізоляція.

Які стандарти існують для робочого одягу?

На робочий одяг поширюються норми охорони праці та постанова міністра економіки про вимоги до засобів індивідуального захисту. Робочий одяг класифікується як засоби індивідуального захисту 1-ї категорії. Тому робочий одяг має захищати працівника насамперед від впливу зовнішніх механічних факторів. Крім того, згідно з нормами, робочий одяг повинен бути стійким до:

  • експлуатації об'єктів з температурою понад 50 градусів,
  • впливу низько інтенсивних миючих засобів,
  • ударів інших предметів та вібрації, які не можуть завдати постійної шкоди тілу,
  • до погодних умов.

На ринку існує безліч моделей, які додатково полегшують виконання будівельних робіт. Наприклад, у комбінезонах або штанах є багато кишень, де можна тримати невеликі зручні інструменти. Не слід забувати і про правильне взуття, яким можуть бути низькі черевики.