Діагностична гістероскопія - це обстеження, при якому в порожнину матки через піхву та шийку матки вводять оптичну систему, яка називається гістероскоп.

Гістероскопічне обстеження проводиться після визначення медичних показань, ретельного збору історії хвороби та сімейних обтяжень, попереднього гінекологічного огляду, ультразвукової оцінки органів малого тазу та виключення інфекції шляхом бактеріологічного дослідження, докладніше дивіться на сайті. Залежно від випадку, гістероскопічна процедура не вимагає анестезії або проводиться під місцевою анестезією. Це процедура, яка добре переноситься пацієнтами з низьким ризиком ускладнень (0,1% - 1%), таких як пошкодження тканин, кровотеча із статевих органів, інфекція або спайки.

Види процедур

  • Прицільна (пункційна)

Проводиться за допомогою спеціальної голки і переважно без анестезії. Процедура є найпоширенішою, не вимагає госпіталізації і рідко стає причиною ускладнень.

  • Петльова

Виконується спеціальним електричним ножем під місцевим знеболенням в амбулаторних умовах. Метод не рекомендований жінкам, які планують вагітність. В рамках такої діагностики можна видалити підозрілі ділянки.

  • Ножова (клиноподібна)

Біопсія проводиться із застосуванням скальпеля. Під час процедури видаляється клиновидний шматочок, що обумовлює назву методу. Проводиться під загальним наркозом, епідуральною або спінальною анестезією. Процедура призначається при підозрілих результатах мазків та біопсії пункції.

  • Радіохвильова

Обстеження виконується із застосуванням апарату «Сургитрон» - холодного радіоножа. Для знеболення використовується місцева анестезія. Процедура відрізняється цілим рядом переваг. Радіохвилі випаровують рідину в клітинах і запаюють дрібні судини. Завдяки цьому зріз залишається сухим та чистим. Рекомендована діагностика жінкам, які в подальшому планують вагітність.

  • Лазерна

Така біопсія проводиться лазерним променем під короткою загальною анестезією, дозволяє видаляти кондиломи та поліпи з їх подальшим гістологічним дослідженням. Метод відрізняється низьким ризиком ускладнень.

  • Циркулярна (кругова)

Для реалізації методики застосовується електрохірургічний апарат, або радіохвильовий ніж. Процедуру проводять в стаціонарі під загальним наркозом або епідуральною анестезією.

  • Ендоцервікальний кюретаж

При використанні методу існують ризики утворення спайок в каналі шийки матки. Така діагностика недостатньо інформативна і проводиться рідко.