Плануючи поїздку по маршруту Стрий-Київ, варто запинитися в столиці хоча б на декілька днів. Найперше — для перепочинку, а на друге — для знайомства з містом. Тут є що подивитися, де прогулятися та де посидіти за келихом кави або чогось більш міцного.

При перебуванні в Києві більше однієї доби, варто заздалегідь вирішити питання з місцем де будете ночувати. Одним з недорогих варіантів ночівлі в столиці є хостел!

Хостели — бюджетний варіант розміщення, щось подібне до недорогого готелю. Сьогодні хостели широко затребувані туристами, відрядними, людьми, що приїжджають в Київ у справах. На ринку короткострокової оренди хостелы складають чималу конкуренцію квартирам і готелям.

Розберемо плюси і мінуси на прикладі київського хостела «Б57» (www.b57-hostel.kiev.ua), який розташовано в Подільському районі Києва біля станції метро «Т. Шевченка». 

Достоїнства:

  • Низька вартість проживання. Хостел має найнижчу ціну проживання, в порівнянні з іншими видами тимчасового житла (готелі, квартири). Це бюджетний варіант, який допоможе зберегти гроші для інших потреб.
  • Наявність різних номерів. В хостелі «Б57» є кімнати різної місткості — від чотирьох до десяти чоловік. Тому, якщо є можливість відпочити за кордоном компанією, то це ідеальна можливість проживати всім разом.
  • Кухня. На відміну від мотелів і готелів Києва, хостел має кухню, в якій розміщена уся необхідна техніка і допоміжні прилади, аж до посуду. Це дає можливість дешево харчуватися, адже готувати власноруч завжди дешевше, ніж є в їдальні або кафе.

  • Можливість вивчити інші мови і завести цікаві знайомства. Часто в хостелі мешкають люди з різних країн. Тому є прекрасна можливість спілкування, вивчення інших мов, різних культур і віросповідань. Для цього в хостелі є загальне приміщення для відпочинку з меблями та телевізором.
  • Регулярне прибирання.  Хостел щодня прибирають і миють. Зазвичай на час прибирання мешканців просять звільнити кімнати. При цьому проводиться дезинфекція приміщень, меблів, технічних пристроїв. Тому навіть при великій кількості мешканців тут зазвичай чисто і затишно.

 Недоліки:

  • Загальний душ і санвузол. Зазвичай за їх чистотою уважно стежать. Проте, треба бути готовим ділити зручності з іншими постояльцями.
  • В хостелах мешкають люди з різних верств населення. Щоб не потрапити в неприємну компанію, потрібно уважно вибирати на сайтах пристойний хостел, знайомитися з відгуками про кожен заклад.
  • Хостел — це громадське місце. Тут усе, як в гуртожитку, і абсолютно немає можливості побути одному і зайнятися своїми справами. Втім, поселення в номер, де мало місць (2-3) частково вирішує цю проблему.
  • В хостелах нерідко відбуваються крадіжки. У кімнатах поселяють різних людей, тому, щоб уникнути неприємного інциденту, речі потрібно носити з собою або складати у локер (металева шафка, яка замикається на ключ).

В цілому, проживання в хостелі «Б57» має більше позитивних сторін, ніж негативних. Тут дуже комфортна знаходитися туристам, студентам, просунутим молодим людям, які люблять спілкування і, в основному, не мають великих фінансових можливостей.