Як би довго батьки не відтягували відверту розмову з дорослою дитиною, її не уникнути. Адже думки про секс та зацікавленість темою є обов’язковими складниками дорослішання. Проте все у ваших руках, аби це не було запізно. 

Сумісно з експертами “Дюрекс”, ми виділили основні питання, які варто обговорити з підлітком детально. 

Коли починати розмову

Важливо говорити допоки не стався секс в перший раз. Оптимально, коли вже з’явилися перші ознаки статевого дозрівання. Бо коли ви знайдете у кишені презервативи, може бути так, що дитина вже знає достатньо і без вас. Але в будь-якому разі - розмові бути! 

Отже, про що говорити та як розпочати бесіду? Матері (чи батьку) варто заспокоїтися та розмовляти з чадом, як з дорослим. Ось, три основні питання.

Ризик завагітніти

Перший секс не менш ризикований в плані настання вагітності, ніж регулярне статеве життя у дорослій парі. Тому батькам дівчини (та й хлопця також) варто розповісти про ризик завагітніти, можливі наслідки такого стану та як цьому запобігти, адже відповідальність за скоєне буде на плечах батьків з обох сторін. 

Захист від інфекцій та хвороб

Доречно згадати про інфекції, що передаються статевим шляхом та які потім потребують тривалого лікування. Не оминайте і загрозу зараження ВІЛ. Як доказ небезпечності хвороб можна знайти в інтернеті фото людини, хворої на сифіліс чи СНІД. 

Допоможіть підліткові підібрати презерватив або купіть їх самостійно. Для першого разу можна обрати класичні презервативи, вже потім дорослі підлітки зможуть експериментувати та обрати інший захист - ребристі, ароматизовані, з анестетиком тощо.  

Необхідність зволоження

Це важливе питання для бесіди із дочкою, бо перші спроби сексу можуть виявитися сухими, а через це неприємними. Про всяк випадок, крім кондому, доречно вручити дівчині інтимний гель на водній основі та розказати, як ним правильно користуватися. 

Альтернативні джерела інформації про секс

Зрозуміло, що за один вечір розповісти все про секс неможливо. Задача батьків - надати дитині альтернативні джерела інформації, де вона відшукає додаткові відповіді самостійно. 

Подаруйте книгу та порадьте перевірені інтернет-ресурси, де можна дізнатися багато чого про секс, зокрема, блог сайту “Дюрекс”. 

Чи потрібна демонстрація?

Під час розмови не зайвим буде розірвати обгортку кондому та показати дитині його будову, розповісти, як користуватися презервативом та як потім його утилізувати. Батькам хлопчиків потрібно приділити увагу цьому питанню більше, адже правильне використання - запорука надійного захисту. 

Важливо застерегти, що це одноразовий засіб. Тому потурбуйтесь, щоб підліток мав кондоми про запас або вчасно виділяйте на це кишенькові кошти.  

Не відкладайте бесіду з дорослою дитиною вкотре “на завтра”. Бо інакше вона все дізнається без вас, від досвідчених однолітків чи з власного досвіду, який може мати негарні наслідки.