До спецтехніки відноситься багато видів транспорту, серед яких автобуси, пожежні автомобілі, землекопи, бетономішалки тощо. Ця категорія транспорту характеризується діяльністю, пов'язаною з великовантажним перевезенням на довгі дистанції. Велике значення в роботі таких машин віддається стану і властивостям шин, які експлуатуються.

Особливості вантажних шин

Спецтехніка сама по собі має значну вагу, а також реалізує перевезення важких вантажів, тому гума повинна мати великі показники міцності, щоб витримувати таке навантаження. Порівняно з автомобільними шинами вантажні мають інший склад, що надає їм більшої стійкості до стирання внаслідок тертя та покращене гальмування.

Широкий асортимент шин для великогабаритної техніки можна знайти в інтернет-магазині «ТИР ШИНА». На його сайті представлені вантажні рульові шини, а також ведучі шини, шини на причеп тощо, різних виробників, в багатьох розмірах, зі специфічними властивостями й характеристиками.

Вантажна шина має багатошарову будову. Для покращення механічних властивостей в її структуру внесений металевий корд, тоді як в автомобільних шинах використовується переважно тканинний.

Протектор більш масивний і має відмінності у рисунку залежно від призначення. Шини відрізняються поділяються на дорожні, позашляхові та універсальні. Перші призначені для їзди по асфальту. Чим більше якість покриття дороги, тим більш економічним вийде процес перевезення. Позашляхові шини створені для їзди по землі без покриття. Вони здатні проїхати по грязьовим, пісочним і сніговим ділянкам завдяки особливому малюнку протектора. А універсальні призначені для всіх видів доріг. Але розхід палива при використанні таких шин збільшується на 15-20 %, порівняно з вузькоспеціалізованими.

Як подовжити строк служби вантажних шин

Спеціалісти інтернет-магазину «ТИР ШИНА» пропонують поради, які допоможуть якомога довше зберегти експлуатаційні властивості вантажних шин. По-перше, треба слідкувати за тиском в шині й не менше двох разів в місяць його перевіряти й при необхідності підкачувати. До того ж їзда на спущених колесах збільшує розхід палива. По-друге, не варто різко стартувати, бо це призводить до розбалансування колес. По-третє, не слід часто практикувати різке гальмування, тому що це викликає стирання скату. Намагайтеся тримати дистанцію між авто, щоб зменшити необхідність екстреної зупинки. По-четверте, треба контролювати масу вантажу, бо перевантаження погано впливає на стан шин. По-п’яте, варто частіше змінювати масло у двигуні. І звісно слід берегти власне життя та здоров’я.