Опалення - процес штучного обігріву приміщень і підтримання в них потрібної температури.

Вибір опалювального обладнання обумовлений декількома параметрами:

  • площа приміщення;
  • призначення приміщення;
  • паливо, що використовується опалювальним устаткуванням, і т.д.

Найпростіший варіант для обігріву приміщення - це побутові обігрівачі. Сюди можна віднести масляні радіатори, електрокаміни, побутові тепловентилятори (калорифери), інфрачервоні електричні обігрівачі. У великих мережах побутової техніки та інтернет-магазинах можна знайти моделі будь-якого дизайну, розміру і різних виробників на різний бюджет.

Вигідно придбати обладнання для повітряного опалення ви можете на сайті PROTON GROUP!

У приватних і заміських будинках, а також в квартирах, медичних і спортивних установах, дитячих садах і школах, все частіше вибирають такий варіант обігріву приміщення як теплі підлоги. Теплі підлоги бувають водяні та електричні. Водяні використовують тепло гарячої води - контур прокладений під ламінатом або плиткою, а електричні працюють від мережі 220В. Водяні підлоги представляються більш економічними, але в більшості квартир їх монтаж неможливий і існує небезпека затоплення сусідів при несправності контура.

На відміну від побутових приладів опалення, теплі підлоги в принципі більш економічні - вони дозволяють скорочувати витрати на теплову енергію, а у випадку з водяними підлогами ще й на електрику.

Якщо мова йде про обігрів великих нежитлових приміщень, які не підключені до системи центрального опалення, то використовують набагато більш потужне обладнання.

Теплові гармати - працюють на електриці, газі, дизельному паливі або комбінованого типу, використовуються часто на складах, будмайданчиках, в гаражах, ангарах і т.д. Гармати розрізняються по потужності і по типу використовуваного палива - від цього залежить сфера їх застосування. Так, наприклад, гармати на рідкому паливі виводять відпрацьовані гази всередину приміщення, тому установка їх в місцях роботи людей неможлива.

Наступний тип опалювального обладнання - теплові завіси. Основне їхнє завдання - розмежування зон різної температури. Часто завіси встановлюють на вході в великі офісні і торгові центри, в зони заїзду та розвантаження автотранспорту, в дверних отворах закладів з великою прохідністю. Завіси розрізняються за типом теплоносія - електричні, парові, газові, водяні.

Крім повітряного опалення для обігріву великих приміщень використовують водяні нагрівальні прилади і системи. Класичний варіант - радіатори водяного опалення, які встановлюють в квартирах.