У кожного в житті були важкі часи, пов'язані з втратою коханої людини. Однак після смерті іншої людини вам доводиться як слід прощатися. Одне з найважливіших завдань - підготувати надгробок. У цей момент люди часто задаються питанням, як має виглядати надгробок та з якого матеріалу він повинен бути виготовлений? Подивіться, з яких каменів роблять пам’ятники та які варто вибрати.

З яких каменів зроблені надгробки

Для виготовлення надгробків використовуються різні матеріали. Серед них найбільш поширені:

  • натуральний камінь;

  • терраццо;

  • кварцовий конгломерат.

Раніше найчастіше вирішували ставити надгробні плити з терраццо, але зараз все частіше на кладовищах встановлюють надгробки з натурального каменю. Вибрати та купити памятник в Мукачево можна в компанії VERON, яка займається виготовленням гранітних пам'ятників. Перевага цього матеріалу перед іншими - це перш за все зовнішній вигляд. Кам'яні пам'ятники також набагато довговічніше. Однак який саме натуральний камінь вибрати? Найчастіше обирають один з трьох варіантів:

  • граніт;

  • мармур;

  • піщаник.

Характеристики окремих природних каменів, використовуваних для створення пам’ятників

Якщо ви вирішили, що пам'ятник буде з натурального каменю, то важливо вибрати конкретний матеріал. Зазвичай вибирають граніт, який є міцним каменем. Гранітні надгробки, пропоновані фірмою VERON, відрізняються високою стійкістю до подряпин та механічних пошкоджень. Крім того, вони не псуються під впливом погодних умов, а це значить, що дощ, сніг або сонце не здатні пошкодити їх. Тому гранітний надгробок відмінно виконає свою функцію в нашому кліматі, де погода змінюється в залежності від пори року.

Звичайно, трапляються й інші натуральні камені, з яких роблять надгробки. Один з них - мармур. Ми часто чуємо про гарні властивості цього каменю, але в нашому кліматі він буде не кращим рішенням, якщо мова йде про пам’ятник. Мармур - це вапнякова порода, яка руйнується під впливом води та морозу. Крім того, на цей матеріал негативно впливають перепади температур й кислотні дощі. Все це означає, що через кілька або десяток років мармуровий пам'ятник буде в дуже поганому стані.

Останній камінь, який також часто беруть до уваги, - піщаник. Надгробки з піщанику дешевше, ніж з граніту або мармуру, але якщо ви вирішили купити їх, ви повинні бути готові до правильного догляду за ними. Тільки умілий догляд призведе до того, що пам’ятник буде в хорошому стані, тому що піщаник має гірші параметри, ніж граніт. По-перше, він менш міцний та стійкий до зовнішніх чинників.