Рим - місто, яке не потребує представлення. Раніше він був центром світу, про що нам нагадують сьогодні численні стародавні будинки, що збереглися в Римі. Проте не лише вони приваблюють у місто юрби туристів. Видатні твори всесвітньо відомих художників, чудовий середземноморський клімат, відмінна кухня та всюдисутність місць та пам'яток різних епох, оповитих загадковою історією – ось головні пам'ятки Риму. Однак їх список, як ми невдовзі побачимо, набагато довший. Завітавши на айт https://romegid.com/uk/ ви можете ознаемитесь з пропозиціею кращого провіжника по Риму.

Рим та його найбільші туристичні пам'ятки. Що варто подивитися?

Відпочинок в Італії, особливо вперше, обов'язково варто поїхати до Риму хоча б на один день. Це італійське місто не потребує представлення, в ньому є незліченні пам'ятники, чарівні куточки та атмосфера, яку ви не відчуєте в жодному іншому європейському місті. Раніше він був центром світу, про що нам нагадують сьогодні численні стародавні будинки, що збереглися в Римі.

Християнський Рим та його пам'ятники

З зрозумілих причин Вічне місто рясніє реліквіями священного мистецтва та незліченними церквами, які варто відвідати. У самому місті їх понад 900, і багато з них нагадують художні галереї, багаті на найвідоміші твори жанру живопису та скульптури, які вийшли з рук всесвітньо відомих художників, у тому числі Мікеланджело, Рафаеля, Берніні та інші. Які з них варто відвідати?

Базиліка святого Петра

Найважливішою священною спорудою в Римі, звичайно ж, є базиліка Святого Петра. Нинішня будівля у стилі бароко фактично є другою церквою на цьому місці. Раніше тут була ранньохристиянська базиліка, заснована самим Костянтином Великим невдовзі після того, як він надав християнам ті ж права, що й послідовники інших релігій. У такому вигляді базиліка Святого Петра проіснувала до 16 століття, коли папа Юлій II вирішив знести її і заклав наріжний камінь нової ще більш чудової церкви. У його будівництві брали участь найвидатніші художники тієї епохи: Донато Браманте, Мікеланджело, Рафаель Санте, Доменіко Фонтану. Нарешті, 1667 року, через 161 рік після початку будівництва, перед храмом перед храмом було зведено монументальну колонаду, спроектовану Джанлоренцо Берніні. Тут зазвичай починається екскурсія Базилікою. Після того, як ми насолодимося видом на фасад і монументальний купол, настав час зайти всередину храму. Він чудово прикрашений, поверхня самої церкви приголомшлива, що вміщає до 60 тисяч чоловік. вірний! Також привертає увагу бронзовий балдахін вищезгаданого Берніні і не менш багато прикрашені вівтарі в бічних каплицях. Ви можете побачити на власні очі знамениту П'єту та Мойсея роботи Мікеланджело та гробницю Папи Івана Павла II.

Відвідування базиліки Святого Петра з прилеглими каплицями та Апостольським палацом (тут знаходиться Сикстинська капела) може зайняти день або більше. Однак тим, хто цікавиться історією та мистецтвом, не варто припиняти відкривати для себе Рим.