• Головна
  • На Стрийщині священика позбавили духовного сану
10:47, 13 квітня 2018 р.

На Стрийщині священика позбавили духовного сану

На Стрийщині священика позбавили духовного сану

Стрийська єпархія УГКЦ позбавили духовного сану священика Івана Сивака, тому що він порушив таємницю сповіді.

Такий наказ єпископ Тарас Сеньків підписав 12 квітня. У 2014 році на Івана Сивака поскаржились парафіяни церкви Пресвятої Трійці у селі Жулин Стрийського району на Львівщині. Після цього церква розпочала розслідування справи, до з'ясування обставин заборонили Івану Сиваку проводити сповіді. У село відправили іншого священика. 

«Всі ці роки ми спілкувались з парафіянами, щоб встановити деталі і дізнатись, чи правдиві ці звинувачення. Розслідування проводилось під керівництвом отців з Ватикану. Іван Сивак намагався його оскаржити, але йому це не вдалось. Зрештою єпархія таки встановила, що скарги парафіян церкви були небезпідставні. Я не можу сказати, які саме історії він розголосив. Однак я скажу, що йдеться не про один і не про два випадки, а значно більше. У деяких випадках він розповідав ці речі зі сповіді одній людині, яка вже переказувала їх далі, але бувало навіть, що він розголошував людські секрети у доволі широкому товаристві. Але найсумніше те, що він так і не усвідомив своєї провини і не покаявся”.

Зазначимо, у 2012 році був ще один скандал за участю Івана Синюка. Повідомляється, що він вдарив одного з парафіян через те, що його звинуватили у зловживанні церковних грошей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #священик #УГКЦ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...