• Головна
  • Чому громадські активісти проти зведення будівлі прокуратури на місці Палацу Марисі
17:20, 24 травня 2018 р.

Чому громадські активісти проти зведення будівлі прокуратури на місці Палацу Марисі

Чому громадські активісти проти зведення будівлі прокуратури на місці Палацу Марисі

21 травня пройшло громадське обговорення детального плану території містобудівною радою.

Як зазначалось раніше, на порядку денному було обговорення детальних планів територій на проспекті Чорновола 22-24 для будівництва гаражу, та по вул. Коновальця, поряд з будинком №1, для будівництва обслуговування адміністративної будівлі Стрийської міжрайонної прокуратури. 

Розробником детального плану території по вулиці Коновальця є Дирик Тарас.

Громадська активістка виступила із запитаннями до містобудівної ради та до розробника плану: “Як можна розробляти план забудови території, яка знаходиться під об'єктом зареєстрованої архітектурної спадщини та має охоронний номер?”.

Як з'ясувалось ніхто з представників ради не зміг дати конкретної відповіді на це питання, а головний архітектор не був ознайомлений з цією інформацією.

Намагався дати відповідь Тивонович Ростислав, зазначивши: “Рішення було переведено на рівні кабміну з власності комунальної в державну. Тому це державна власність”.  Але механізму як повернути назад у комунальну власність він не знає. “Одне єдине, що може бути це вольове рішення прем'єр-міністра, яке би стосувалось суто по майновому комплексу колишнього приміщення районної санстанції, щоб воно повернулось назад в місто. Бо йде правова колізія. Об'єкт культурної спадщини можна приватизовувати і передавати у приватну власність, але зі збереженням у використанні. Тобто якщо це офіс то має зберігатись у використанні як офіс. Надбудови, перебудови не можливі. Власник несе відповідальність за збереження об'єкту. До кінця року буде встановлено кожен об'єкт, який буде мати статус охоронної зони”.

Проте така відповідь не задовольнила громадських активістів, адже в документах по охоронні пам'яток є карта охоронних місць, де ця територія позначена: “Вона є встановлена, бо ми маємо документ по охоронні пам'яток, який розроблено ще в 1992 році і там є біля кожного об'єкту, який зафіксований є території, яка включена туди. Може немає окремого документа, але на карті є”. Також активістів цікавило чи є висновок управління, яке займається охоронною культурної спадщини, дозвіл на розробку, дозвіл екологів на вирубку тих всіх дерев?

Активісти вважають, що під час приватизації такого об'єкту місто повинне вказати, що має бути там, адже саме місто в цьому зацікавлене. Власник може зробити будь-що, але з дотриманням законодавства. Місто має вирішити потрібно йому те, що пропонує орендатор чи ні.

На засіданні не дійшли згоди щодо вирішення цього питання. Проте як активісти, так і містобудівна рада та представники міської ради дійшли єдиної думки про те, що необхідно зачекати поки своє рішення надасть департамент архітектури містобудування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #новини #Стрийщина #обговорення #громадськість

Коментарі

Оголошення
live comments feed...