• Головна
  • Які права та обов'язки мають неповнолітні працівники?
15:05, 29 травня 2018 р.

Які права та обов'язки мають неповнолітні працівники?

Які права та обов'язки мають неповнолітні працівники?

Перед літніми канікулами ГУ Держпраці у Львівській області розказали про норми трудового законодавства при працевлаштуванні молоді та про права неповнолітніх осіб, які працюють і навчаються.

Особи, які ще не мають 18 років у трудових правах прирівнюються до повнолітніх. Щодо робочого часу чи інших умов праці неповнолітні мають пільги.

“Роботодавець не має права застосовувати працю неповнолітніх на важких, підземних роботах та роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці. Також неповнолітній не може працювати там, де потрібно підіймати та переміщати речі, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми. Їх заборонено залучати до нічних, понаднормових робіт і праці у вихідні дні”, - пише Львівська газета.

За загальними правилами приймати на роботу можуть осіб з 16 років. За згодою одного з батьків або особи, яка замінює його, можуть приймати на роботу з 14 років, але у вільний від навчання час і робота має бути легкою.

Якщо роботодавець приймає на роботу особу, якій ще не має 16 років, слід пам'ятати, що необхідно свідоцтво про народження, згоду батьків, документ, який затвердить, що особа виконує роботу у вільний час.

Неповнолітні працівники мають право на скорочений робочий час (14-15 років — 24 години, 15-16 років — 36 годин). Відпустки неповнолітнім працівникам надають у зручний час.

Неповнолітні особи мають мати медичний огляд. Такі працівники зобов'язані проходити медичний огляд — щороку до досягнення ними 21 року.

Заробітну плату неповнолітні працівники мають отримувати таку саму, як працівники відповідних категорій за повної тривалості щоденної роботи. Випробувальний термін не встановлюють.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #новини #Стрийщина #працянеповнолітніх

Коментарі

Оголошення
live comments feed...