18:38, 13 червня 2018 р.

ТОП-5 музеїв Стрийщини

Пропонуємо переглянути підбірку найцікавіших музеїв Стрийщини.

Меморіальний комплекс “Борцям за волю України”

У Стрию 19 червня 2005 року відкрили музей на території колишньої тюрми, яка працювала з 1898 до 1963 року. Експозиція комплексу присвячена пам'яті в'язнів та замордованих в цих стінах.

Двоповерхова будівля музею розташована навпроти пам'ятника, де мати тримає на руках знеможене тіло загиблого сина.

На фотографіях, у документах відображено суд і в'язницю в Стрию за часів Австро-Угорщини, репресії на Стрийщині за часів І світової війни, стрийську в'язницю за часів польського панування, масові репресії у стрийській тюрмі 1939-41 років, тюрма часів радянської влади.

ТОП-5 музеїв Стрийщини, фото-1

Стрийський краєзнавчий музей «Верховина» у Стрию

Серед експонатів музею є стародруки, ікони, народна ноша, писанки, взірці вишивок, рідкісні книги, монети, медалі.

У музеї представлені 6 постійних експозицій та два зали, де виставки змінюються. Музейні експозиції складаються з трьох відділів: природи (геологічне минуле, корисні копалини, флора та фауна південно-західної частини Львівщини), етнографії (представлено народне ремесло, побут, звичаї та обряди Бойківщини), історії (представлена історія найдавніших поселень на території краю, середньовічного Стрия, опришківський рух, історію Стрийщини в період першої світової війни. Окрема кімната присвячена УПА.

ТОП-5 музеїв Стрийщини, фото-2

Музей визвольної боротьби ОУН-УПА у селі Кавсько

Це єдиний музей на наших теренах, який ще із 2000 року носить звання – „народний”, і розповідає він про національно-визвольну боротьбу воїнів Української Повстанської Армії. Засновником і директором музею є краєзнавець Зеновій Кочмарський. Експозицію народного музею побудовано за хронологією подій визвольної боротьби ОУН – УПА, вона витримана в єдиній колористиці. Варто додати, що з 1999 року при музеї діє заснована й очолювана Зеновієм Кочмарським юнацька школа „Молодий націоналіст”, де юнаки та юнки детальніше вивчають історію рідного краю, займаються пошуком нових матеріалів, здійснюють екскурсії шляхами життя українських героїв.

ТОП-5 музеїв Стрийщини, фото-3

Музей академіка Філарета Колесси у селі Ходовичі

Літературно – меморіальний музей академіка Філарета Колесси» у с. Ходовичі був відкритий на підставі рішення Львівської обласної ради народних депутатів 20 червня 1970 року. Музей знаходиться в старовинному будинку де проживав академік та його родина. У музеї є два зали: у І залі представлено  родинне оточення Філарета Колесси,  початок творчої діяльності Колессів, музично – фольклористична, літературознавча та етнографічна діяльність, зв'язки Ф. Колесси з слов'янськими етнографами, музикознавцями – фольклористами, останні роки наукової і громадської діяльності ( 1940 – 47 роки), громадська діяльність; у ІІ залі представлено вшанування пам'яті Ф. Колесси.

ТОП-5 музеїв Стрийщини, фото-4

Музей-садиба Степана Бандери у селі Воля-Задеревацька

Один з перших та найцікавіших музеїв Степана Бандери. Його створили у хаті, де сім'я проживала у 1933-36 роках. Експозиція розміщена у шести кімнатах будинку, які можна обійти по колу. У першій кімнаті можна дізнатись про родовід Бандер. Наступна кімната — це капличка, де хрестили дітей та вінчали молодят. Окремі кімнати присвячені юнацьким рокам С. Бандери, діяльності ОУН та УПА. У музеї знаходяться раритетні речі, які належали родині Бандер: стіл, сервант, шафа, бембель.

ТОП-5 музеїв Стрийщини, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийськіновини #новиниСтрия #Стрий #новини #Стрийщина #топ #музеї
Останні новини
Оголошення
live comments feed...