Нові правила виїзду одного з батьків з дитиною за кордон: що потрібно знати

Нові правила виїзду одного з батьків з дитиною за кордон: що потрібно знати

В Україні в дію вступили нові законодавчі норми, які регулюють порядок вивезення дитини за кордон. Без перешкод на деякий час може поїхати один з батьків, який проживає з дитиною, якщо інший з батьків, не платить аліменти 4 місяці. Якщо дитина інвалід чи важко хвора - 3 місяці заборгованості по аліментах. Ці норми встановлено і на поїздки тривалістю більше 1 місяця.

Але щоб виїхати за кордон, потрібно мати рішення суду чи органу опіки про визначення місця проживання дитини, документ, який підтверджує мету виїзду, також потрібна довідка про заборгованість за 4 місяці (3 місяці для дітей інвалідів чи тяжко хворих), яку потрібно взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Міністерства юстицій чи у приватного виконавця. Оскільки вищевказані документи потрібно показати працівникам прикордонникам, при перетині кордону. 

Якщо дитина інвалід чи важко хвора - також потрібна підтверджуююча довідка.

Зараз для батьків які живуть з дитиною  є можливість без перешкод виїхати за кордон на термін не більше місяця для змагання, лікування, відпочинку та ін.

Також  права батьків зрівняли. За кордон з дитиною може виїхати як і той що живе з дитиною, так і той що живе окремо.

Вивезти дитину може один з батьків у тому випадку, якщо дозволяє іншому бачитись з дитиною, брати участь у вихованні. Якщо дотримуватись цієї умови, можна рекомендованим листом повідомити іншого з батьків про короткочасний виїзд дитини, звісно якщо відомо, де інший з батьків живе. У листі повинна бути вказана мета поїздки, куди їде дитина і на скільки часу.

Для того, щоб поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, що проживає окремо, - потрібно належно виконувати свої батьківські обов"язки, і не мати забргованості по аліментах.

Звернення про отримання згоди від одного з батьків, хто живе з дитиною, потрібно також відправити рекомендованим листом. І якщо протягом 10 днів з моменту коли ви отримали відмітку про вручення, немає нотаріально посвідченої згоди, тоді можна йти до суду. Суддя повинен за скороченою процедурою розглянути вашу заяву і надати дозвіл навиїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

На кордоні прикордонникам потрібно буде показат нотаріально завірену згоду другого з батьків, або рішення суду.

Повернутись в Україну потрібно до завершення терміну, вказаного у нотаріально засвідченій згоді чи визначеного у рішенні суду.

Щоб зрівняти права двох батьків, встановлено реальну відповідальність для порушників - штрав від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3400 грн.

Крім штрафу, батьки-порушники рік не зможуть виїхати за кордон з дитиною, хіба, якщо буде згода на виїзд дитини іншого з батьків.

Так як кожна конкретна справа є індивідуальною, для більш детальних консультацій можна звернутися у бюро чи центр безкштовної правової допомоги Міністерства юстиції. Адресу найближчого відділення можна дізнатися за телефоном гарячої лінії : 0(800) 213-103 .

Читайте також: На Стрийщині відбувся круглий стіл з питань протидії насильства в сім’ї

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 діти кордон аліменти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі