У Моршині запрацювала монетизація : гроші замість пільг на проїзд

У Моршині запрацювала монетизація : гроші замість пільг на проїзд

Про це повідомляє dw.com.

Ще у березні 2018 року Кабінет міністрів України вирішив монетизувати пільги на проїзд, але фінанси мають виділятись з місцевих бюджетів. Тому більшість місцевих органів влади відмовились від цієї пропозиції, повідомляючи що у бюджеті немає грошей на це. Але у Моршині не відмовились від цієї ідеї і монетизували пільги з серпня.

Моршин невелике місто, своїх міських перевезень немає, моршинці користуються послугами міжміських первізників, які виставили Моршинській міській раді зависоку ціну за перевезення пільговиків. І через це Моршинська влада вирішила монетизувати пільги.

У Моршинській міськраді визначили, що надаватимуть компенсацію 14 видам пільговиків. При цьому суми будуть нараховувати відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації  про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати. Згідно з ним мінімальний розмір такої виплати має становити 135 гривень. Для деяких категорій, наприклад, осіб з інвалідністю І групи, або тих, хто має пільги на міжміське перевезення, суми будуть більшими. Також ветерани АТО, родини загиблих в АТО і інваліди по зору після перемовин з обласною владою отримали право і далі безкоштовно їздити в маршрутках.

Загалом, в Моршинській міськраді порахували, що до кінця року оплата монетизації обійдеться їхньому бюджету в 432 тисячі гривень. Щомісяця до 20 числа компенсація проїзду буде надходити кожному пільговику на їхній рахунок. В серпні виплачено гроші майже всім пільговикам, за винятком кількох, які не подали документи на компенсацію пільг. 

Задоволені монетизацією і перевізники. "Це те, чого ми домагались. Кожен повинен почуватися гідно і мати можливість оплатити проїзд, а не вислуховувати від водія різні нарікання. Ми хочемо, щоб платив кожен пасажир, а влада компенсувала людині проїзд в громадському транспорті", - каже голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 монетизаціяпільг проїзд Моршин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі