Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську

Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську

Вчора,16 вересня,  у межах ІІ Етно-фестивалю гостинності кращі мистецькі колективи Стрийщини з концертною програмою "Велична і Соборна Україно, всім серцем Стрийщина вклоняється Тобі!" виступали перед громадою м. Буська.

Про це інформує Стрийська РДА.

Розпочався захід своєрідною візитівкою Стрийщини – піснею «Крилець, крилець, соколе дай» на слова та мелодію наших земляків отця Богодара Кирчіва і Віктора Матюка у виконанні зведеного хору.

До присутніх звернувся керівник Стрийської РДА Василь Зубрицький , котрий зазначив, що Стрийщина – це край високої культури і духовності, який за свою історію нагромадив велику і багату скарбницю народних традицій та мистецьких здобутків. Тут розпочинала свій життєвий шлях ціла плеяда видатних політичних діячів і митців. Сьогодні Стрийщина гордиться Новітніми Героями – відважними воїнами АТО, які віддали власне життя за щире прагнення жити у вільній і незалежній державі. Очільник Стрийщини запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих захисників України, завдяки яким ми можемо тут, на Галичині, жити і творити під мирним небом.

Від щедрої Стрийської землі Василь Зубрицький вручив голові Буської райдержадміністрації коровай на вишитому українському рушнику, як символ добра і достатку сильної і незалежної держави, а також ікону-гобелен та символічну атрибутику Стрийського району, висловивши надію на подальшу плідну співпрацю.

Громаді Буська представили для перегляду короткий відеофільм про Стрийщину, її промисловість, культурну, освітню та медичну галузі, духовну спадщину. А далі були виступи районних колективів та окремих виконавців, за які глядачі дякували бурхливими оплесками. Концерт вразив виконавською майстерністю зведеного хору, різнобарв'ям танців, пісень, театральною постановкою і декламуванням віршів, щирістю, талановитістю та бажанням показати все найкраще, що є в творчому доробку майстрів культури Стрийщини.

Своє мистецтво подарували глядачам, Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» Стрийського району, Народний хор «Унісон», Народний хор «Світанок», вокальний ансамбль «Гірнянки» (с.Гірне), Зразковий хореографічний колектив «Лілея» (с.Нежухів), дитячі ансамблі народних інструментів (с. Гірне та с.Угерсько), Народний ансамбль пісні і музики «Галицькі мотиви» (смт.Дашава), Народний оркестр української музики «Гуцульські мелодії», Народний театр української пісні «Намисто», Зразковий ансамбль естрадного танцю «Пролісок» Стрийського районного Народного дому, вокальний квартет (с.Дуліби), а також сольні виконавці - Стапан Целюх, Любов Фендик, Марія Бардин, Ольга Калин, Олеся Хомин. Емма Возняк.

На завершення дійства голова Буської РДА від вдячної Буської громади висловив слова подяки за чудовий концерт, талановитість і високу виконавську майстерність виконавців. "Жоден бущанин, який завітав сьогодні до районного Народного дому не залишився байдужим та отримав задоволення від свята, яке подарували глядачам 215 артистів Стрийщини, серед яких, мабуть, половина дітей. Саме їм, нашому молодому поколінню, у майбутньому зберігати та примножувати надбання української культури", - зазначив Петро Мороз .

Також у фойє районного Народного дому усі бажаючі мали нагоду ознайомитися з історією Стрийщини, унікальними виробами народних умільців та роботами вихованців мистецьких шкіл.

Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-1 Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-2 Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-3 Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-4 Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-5 Мистецькі колективи Стрийщини виступили з концертом у Буську, фото-6
245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 концертнапрограма мистецькіколективи Стрийщина Буськ ІІетно-фестиваль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі