На Стрийщині вшанували жертв примусового виселення українців під час операції "Вісла"

На Стрийщині вшанували жертв примусового виселення українців під час операції "Вісла"

У неділю, 16 вересня, у селі Ланівка Стрийського району вшанували 72-ту річницю примусового виселення українців з етнічних земель під час операції «Вісла».

Про це інформує Стрийська РДА.

Ланівка - одне з сіл де жили та живуть багато депортованих родин.

 Біля пам’ятного знаку, встановленого до 60-річчя виселення українців, відправив панахиду місцевий священник Микола Матвійчишак, котрий зазначив, що операція «Вісла» — одна з найжорстокіших серед багатьох репресивних акцій польського прорадянського режиму щодо українців, яких було виселено 150 тисяч родин, близько 500 тисяч мучилися у концтаборі «Явожне», з них майже 200 тисяч загинули. Загалом, жертвами депортації стало понад півмільйона українців. Учасники заходу поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували жертв примусового виселення.

Довідково: Операція "Вісла" -  етнічна чистка, здійснена у 1947 році за рішенням партійного і державного керівництва СРСР, Польської республіки та ЧСР. Полягала у примусовій, з використанням військдепортації українців з їхніх етнічних територій, — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини, — на території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині, так звані "повернені території"  з метою обмеження підтримки українського підпілля місцевим населенням.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 Вісла вшануванняжертв Ланівка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі