Сьогодні - Всесвітній день без автомобіля

Сьогодні - Всесвітній день без автомобіля

Метою проведення даного Дня є привернути увагу людей до питань негативного впливу, який автотранспорт робить на екологію та навколишнє середовище.

Коли і чому виник цей День?

Уперше акцію "День без авто" провели у Парижі ще у 1998 році, і відтоді вона набула великої популярності по цілому світу. Відомо, що у перші два роки існування руху,  його підтримали лише Ісландія, Великобританія та Франція. А от уже у 2000 році подібні акції почали проводитися по всьому світу.

Як автомобілі впливають на повітря.

Всі достеменно знають, що автотранспорт забруднює повітря, бо при спалюванні палива виділяється газ. Він містить кілька сотень речовин, які й отруюють наше повітря. Ці викиди залишаються в нижніх шарах атмосфери, а це означає, що ми цим усім щодня дихаємо.

Як автомобілі впливають на сільське господарство

Машини забруднюють не тільки повітря, а й осідають на землі разом з опадами. Тому наполегливо не рекомендується їсти овочі та фрукти, які ростуть біля доріг. Щонайменше, вам "світить" харчове отруєння, а в довгостроковій перспективі – можливість розвитку раку.

Бажаючим долучитись до відзначення Дня без авто пропонують такі варіанти добирання на роботу чи в інші потрібні місця: 

Піша прогулянка - це, мабуть, один із найкорисніших способів добирання до роботи й не тільки.

Велосипед - якщо біля вашого офісу є велостоянка – беріть свого залізного коня та вирушайте на роботу. Такий метод добирання замінить вам фізичні навантаження, на які у вас завжди бракує часу. Також велосипед дозволить швидше добратися до роботи.

Громадський транспорт - якщо ваше місце роботи, навчання, зустрічі розташоване достатньо далеко від дому – не полінуйтеся проїхатися громадським транспортом.

Смарт-транспорт - гіроборд, гіроскутер, електросамокат або електроскутер. Такий пристрої не лише дозволять з комфортом добратися до роботи, а й виглядати не менш круто, ніж власники авто.

Нагадаємо: Стрийський район лідирує у рейтингу районів Львівщини.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 Деньбезавто,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі