Сьогодні - Воздвиження Чесного Хреста

Сьогодні - Воздвиження Чесного Хреста

27 вересня в Україні і не тільки святкують одне з найбільших 12-ти свят Східної Церкви - Воздвиження Чесного Хреста Господнього, має один день передсвята та 7 днів післясвята.

 Історики Східної Церкви вважають, що дві події лягли в основу встановлення цього празника: віднайдення у 4-му ст. хреста, на якому розіп'яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у 7 ст. Саме слово "воздвиження" означає "піднесення", тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього. 

Оскільки свято Воздвиження нагадувало Христове розп'яття і смерть та прирівнювалось до Великої П'ятниці, то з найдавніших часів стало традицією св. Церкви в цей день додержуватись суворого посту.

Воздвиження Чесного Хреста відноситься до дуже старовинних свят, але як історія знайдення св. Господнього Хреста, так і історія установлення свята покриті багатьма різними легендами, і непросто тут відрізнити історичну дійсність від звичайної побожної легенди. 

Традиції вірян

У всіх церквах в цей день відбуваються урочисті заходи, віряни відвідують Святу Літургію. Щодо святкової трапези — у цей день потрібно згадати про Христа, його розп’яття і смерть, тобто варто дотримуватись суворого посту.

Не можна їсти страви тваринного походження, навіть молочні продукти і рибу. А їжу слід готувати виключно на рослинній олії. В основному на столі у цей день була капуста з олією, різні коренеплоди.

Також сьогодні вважається поганою прикметою планувати чи починати якісь серйозні і важливі справи, оскільки існувала думка, що на них чекає невдале завершення.

Нагадаємо: у Стрийському районі відбудеться Всеукраїнська акція з усиновлення.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 свято 27вересня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі