Святкуємо Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

Святкуємо Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

30 вересня ми відзначаємо свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії – одне з головних церковних свят. З ним пов'язана чимала кількість різних історій і традицій. 

 Історія свята

Історія свята розповідає про жінку Софії і трьох її дочок: Віри, Надії, Любові. Вони жили у ІІ столітті в Римі, де в той час більшість були язичниками. Але Віра, Надія, Любов та їх мати Софія були дуже вірними християнками, бо так мама виховувала дочок.

У 137 році в Римі почалося жорстоке переслідування християн. І Софію з доньками ув'язнили. Згодом їх відправили на суд, де їхню долю мав вирішити король Адріан. Він  спробував переконати Віру, Надію, Любов і матір Софію відректися від християнства, але йому не вдалося. Тоді він розлютився і вирішив діяти іншим методом.

Віру, Надію, Любов і матір Софію катували, щоб вони зреклися своєї віри, але це не дало ніякого результату. Дівчат змучили до смерті на очах матері і після поховали. Софія не відходила від могил цілих три дні, і померла сама. За це, християнська церква зарахувала їх до лику святих.

Церква ставить у приклад, якою ж сильною повинна бути віра людей у Бога.

Нагадаємо: на Львівщині розпочався Український Жіночий Конгрес.

245 стрийськіновини новиниСтрия Стрий новини Стрийщина Стрийськийрайон новиниСтрия2018 Віра Надія Любов Софія іменини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі