• Головна
  • Учнів Стрийщини ближче знайомлять з життям місцевих героїв
13:33, 26 листопада 2018 р.

Учнів Стрийщини ближче знайомлять з життям місцевих героїв

Учнів Стрийщини ближче знайомлять з життям місцевих героїв

Минулого тижня відбулась організована екскурсія у музей Олекси Гасина, у селі Конюхів.

Про це повідомляє Стрийська РДА.

Школярам розповіли про буремні роки діяльності УПА і визначну роль у боротьбі за незалежність України Олекси Гасина. Усе своє життя Олекса Гасин, як і члени його родини, присвятили боротьбі за Українську державу. Своїх здібностей військового стратега, теоретика, організатора він ужив не задля власного збагачення чи високого становища, а для визволення Батьківщини, створення боєздатного українського війська.

Видатний військовий діяч, член управи ОУН, шеф Головного військового штабу УПА, соратник Романа Шухевича, у підпіллі відомий як «Лицар», Олекса Гасин відіграв одну з головних ролей у національно-визвольній боротьбі середини XX століття.

Екскурсовод дуже цікаво розповіла про його складний життєвий шлях. Походив Олекса Гасин із села Конюхів Стрийського району (сучасна Львівщина). В історію визвольної боротьби записані також імена двох його братів – Григорія та Юрія. Усіх дітей у Гасинів було п’ятеро, але мати Катерина рано залишила їх напівсиротами. Батько одружився вдруге, не полегшивши тим долі хлопчаків. Гриць, Олекса і Юрко після закінчення народної школи в Конюхові вступили на навчання до Стрийської гімназії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий #Конюхів #Олекса Гасин
Останні новини
Оголошення
live comments feed...