• Головна
  • “Палац Марисі”. У Стрийській міській раді вирують емоції
17:12, 5 грудня 2018 р.

“Палац Марисі”. У Стрийській міській раді вирують емоції

“Палац Марисі”. У Стрийській міській раді вирують емоції

Частина депутатів уже підтримала затвердження детального плану території по вул. Коновальця (поряд з будинком №1) для будівництва та обслуговування адміністративної будівлі Стрийської місцевої прокуратури.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 5 грудня, на засіданні депутатської комісії з питань землекористування, охорони довкілля, будівництва та архітектури  у Стрийській міській раді. Дане питання має проти  погодження всіх 6  депутатських комісій.

Зазначимо, що питання про затвердження детального плану щодо будівництва адміністративної будівлі для Стрийської місцевої прокуратури було винесене на повторне громадське обговорення, яке відбулось напередодні, 3 грудня. Тоді думки присутніх стриян розділилися. Однак, присутні більшістю голосів передали питання на розгляд депутатської комісії.

Нагадаємо, що мова йде про територію, яка розташована між “Палацом Марисі”, що по вул. Шевченка, 26 та житловим будинком по вул. Коновальця, 1. Обидві споруди належать до історичної пам'ятки архітектури міста.

Саме цей факт збурив частину громади, яка виступає проти забудови на території між зазначеними будівлями. На їхнє переконання, такі дії спричинять повну руйнацію Палацу Марисі, який потребує реконструкції.

Однак, інша частина представників громади міста висловлює свою підтримку таких дій.

У коментарі керівник Стрийської місцевої прокуратури Лескович Ігор Богданович зазначив, що на даний час приміщення відомства не відповідає вимогам. Саме тому, неодноразово розглядалась можливість оренди іншого приміщення. Однак, жодного позитивного рішення стосовно цього питання не було прийнято.

Необхідно зазначити, будівництво нової будівлі для Стрийської місцевої прокуратури, враховуючи специфіку роботи відомства та локацію приміщень суду та поліції, варто проводити у центральній частині міста.

Проте, на думку частини активної громади, загроза знищення пам'ятки міста посилюється, адже дане рішення в певній частині нівелює поняття ДБН. Хоча остаточне слово скажуть депутати під час чергової сесії наступного тижня, 11 грудня.

Довідково:

З нотатків стриєзнавця:

Будинок по вул. Шевченка, 26 - центральноосьовий окремостоячий палац з господарськими будівлями площею 717 м. кв.

Стиль класицизм. Дата побудови 1823 рік. Первісне використання адміністративна будівля. Одна з найдавніших міських споруд.

На час укладення планів міста Фрідріха фон Міга(1779-1783 рр.) і Д. Хагерштайна(1788 р.) територія стояла пусткою. У 1922 році в приміщеннях споруди містилися: санітарний і будівельний відділи, слідча поліція.

Споруда не експлуатується і перебуває у критичному стані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Оголошення
live comments feed...