• Головна
  • Стрияни закликають зняти питання “Палацу Марисі” з порядку денного чергової сесії міської ради
13:51, 10 грудня 2018 р.

Стрияни закликають зняти питання “Палацу Марисі” з порядку денного чергової сесії міської ради

Стрияни закликають  зняти питання  “Палацу Марисі” з порядку денного чергової сесії міської ради

Відповідну заяву опубліковано у соціальній мережі.

"Шановний Романе Євстаховичу!

На грудневу сесію Стрийської міської ради для затвердження винесено детальний план для будівництва адміністративної будівлі Стрийської міжрайонної прокуратури по вул.Коновальця поряд з будинком №1 з подальшим відведенням цієї земельної ділянки.

Дана ділянка – це охоронна зона пам’яток архітектури місцевого значення – палацу із заїжджим двором (вул.Шевченка, 26, 1823 р. побудови, стиль класицизм, охоронний №1166-м), відомого серед стриян як «Палац Марисі», та будинку №1 по вул.Коновальця (охоронний №1994-м).

Доводимо до Вашого відома, що даний детальний план розроблений з порушеннями чинного законодавства.

Так, ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» прямо забороняє у межах зон охорони пам’яток містобудівні та архітектурні перетворення та будівельні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини, а саме Міністерства культури України. Такого дозволу у замовника розроблення даного детального плану немає.

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст.32) визначає, що розміри охоронної зони пам’ятки культурної спадщини національного та місцевого значення не можуть бути менші за два горизонтальні або два вертикальні розміри пам’ятки. Згідно вже розробленого, поданого на погодження в Львівську ОДА та затвердження в Міністерстві культури України, історико-архітектурного опорного плану, на даній земельній ділянці межі охоронних зон двох пам’яток архітектури місцевого значення накладаються.

Тому це рішення завідомо неправомірне і не може ставитися на затвердження депутатами.

У зв’язку з вищевикладеним, пропонуємо вилучити з Порядку денного ХVІ сесії Стрийської міської ради, VІІ демократичного скликання пункт про погодження детального плану для будівництва адміністративної будівлі Стрийської міжрайонної прокуратури по вул.Коновальця поряд з будинком №1.

Голова громадської організації «Ми любимо Стрий» Олександр Зорін".

Нагадаємо, що чергова сесія Стрийської міської ради відбудеться 11 грудня о 10:00 у Міському будинку культури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий #палац Марисі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...