• Головна
  • Стрийська фірма отримала мільйон від ЛОДА за роботи, які виконало КП «Стрийтеплоенерго»
17:16, 10 грудня 2018 р.

Стрийська фірма отримала мільйон від ЛОДА за роботи, які виконало КП «Стрийтеплоенерго»

Стрийська фірма отримала мільйон від ЛОДА за роботи, які виконало КП «Стрийтеплоенерго»

Залізничний районний суд Львова визнав винними екс-директора ПП «К.І.К.-Л» Богдана Котика та головного спеціаліста технагляду і проектних робіт управління капбудівництва Львівської облдержадміністрації Івана Мокрицього, які підписали неправдиві офіційні документи з оновлення теплових мереж Стрия.

Про це повідомляють НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ.

Вирок опублікували 26 листопада в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Справа перебувала в суді з 2014 року. Суд призначив Богдану Котику трирічний умовний термін та зобов’язав його виплатити управлінню ЖКГ Львівської облдержадміністрації 1,03 млн грн майнової шкоди. Івана Мокрицького суд звільнив від трирічного ув’язнення у зв’язку з закінченням строків давності.

Згідно з вироком, у вересні 2008 року управління ЖКГ Львівської облдержадміністрації замовило в ПП «К.І.К.-Л» реконструкцію теплових мереж на вул. Новаківського в Стрию. Однак фірма разом із субпідрядником ПП «Будмасервіс» не оновила теплові мережі. Замість неї це зробило КП «Стрийтеплоенерго».

У грудні 2008 року тодішній директор ПП «К.І.К.-Л» Богдан Котик, знаючи про невиконані роботи, все одно підписав акт приймання виконаних робіт. Це й же документ підписав головний спеціаліст відділу технічного нагляду та проектних робіт управління капбудівництва Львівської облдержадміністрації Іван Мокрицький. В результаті фірма безпідставно отримала 1,03 млн грн з бюджету.

У суді Богдан Котик заперечив свою провину і пояснив, що роботами ПП «К.І.К.-Л» керував інженер підприємства, який помер декілька років тому. Він запевняв Котика, що фірма оновлює теплові мережі, тому директор нічого не перевіряв. Акти за грудень він справді підписував і ствердив, що вони правдиві. Відтак попросив суддю ухвалити виправдальний вирок.

Іван Мокрицький з УКБ також заперечив свою провину в суді. Він пояснив, що не мав статусу службової особи, працюючи головним спеціалістом відділу технагляду та проектних робіт, а тому не може нести відповідальність за даним обвинуваченням (службове підроблення – ред.). Мокрицький не зміг пояснити, чому підряд виконувало не «К.І.К.-Л», а комунальне «Стрийтеплоенерго», та чому він приймав роботи в останнього. Обвинувачений також попросив його виправдати.

Екс-заступник мера Стрия зазначив, що КП «Стрийтеплоенерго» оновлювало теплові мережі на підставі рішення Стрийської міської ради. Комунальне підприємство жодних угод з ПП «К.І.К.-Л» не укладало. Цю ж інформацію підтвердили тодішні працівники: головний бухгалтер, головний та провідний інженери «Стрийтеплоенерго». Інші працівники комунального підприємства зазначили, що жодних працівників ПП «К.І.К.-Л» під час реконструкції не бачили.

Колишній директор КП «Стрийтеплоенерго» у суді підтвердив, що його підприємство оновило теплові мережі. Під час робіт Богдан Котик казав йому, що виграв тендер на ці роботи й обіцяв найняти КП як субпідрядника, однак цього не зробив. Також екс-директор зазначив, що Іван Мокрицький знав про справжнього підрядника. Дізнавшись, що «К.І.К.-Л» безпідставно отримало гроші, він звернувся в Службу безпеки України.

Заступник начальника та начальник управління ЖКГ Львівської облдержадміністрації, які працювали в момент ремонту, зазначили, що їхній тендер на оновлення теплових мереж Стрия справді виграло ПП «К.І.К.-Л». Інші деталі робіт їм не відомі, жодних скарг на фірму не надходило.

Колишній директор ПП «Будмасервіс» розповів, що «К.І.К.-Л» заплатило їм 170 тис. грн за субпідряд, який підприємство не виконувала. У 2013 році йому дали два роки умовно через підписання неправдивих документів на оновлення теплових мереж і зобов’язали виплатити 175 тис. грн збитків ЛОДА.

Враховуючи покази свідків та інші докази, які вказували, що оновлення теплових мереж проводило «Стрийтеплоенерго», а не «К.І.К.-Л», суд не взяв до уваги заперечень обох обвинувачених. Богдана Котика визнали винним за ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення) та ч. 2 ст. 364-1 ККУ (зловживання службовим становищем), а Івана Мокрицького – за ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення).

Щодо покарання за ч.2 ст. 366 ККУ, то обох чоловіків звільнили від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строків давності. Щодо Богдана Котика, то за зловживання службовим становищем він отримав три роки іспитового строку.

ПП «К.І.К.-Л» нині перебуває в стані припинення діяльності, власником є вже згаданий Богдан Котик. Щодо працівника УКБ ЛОДА Івана Мокрицького, то він продовжував працювати на тій же посаді, оскільки подавав щорічні декларації про доходи за 2016 і 2017 роки як головний спеціаліст відділу технічного нагляду та проектних робіт. Декларації, які слід подавати до звільнення та після нього, відсутні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий #суд #Стрийтеплоенерго

Коментарі

Оголошення
live comments feed...