• Головна
  • Незабаром на річці Стрий можна буде лише замочити ніжки. Екологічна проблема чи вигідний бізнес?
14:39, 26 грудня 2018 р.

Незабаром на річці Стрий можна буде лише замочити ніжки. Екологічна проблема чи вигідний бізнес?

Незабаром   на річці Стрий можна буде лише замочити ніжки. Екологічна проблема чи вигідний бізнес?

На початку грудня офіційно оприлюднено повідомлення про плани зведення нової  ГЕС на річці Стрий в околицях с. Довге Дрогобицького району. 

Про це у Фейсбуку повідомив  гідроеколог, к.б.н. і старший науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України Тарас Микітчак.

Зокрема, він написав: "Прошу науковців, громадські організації (насамперед Стрийського району, який першим відчує наслідки будівництва ГЕС Довге) й усіх небайдужих долучитись до спротиву такого будівництва!!! Маю надію на активну участь стриян, які так люблять відпочивати, рибалити і купатись на своїй рідній річці, а скоро мають шанс просто відпочивати і мочити ноги!!!

ЧОМУ ПРОТИ?

Як гідроеколог, к.б.н. і старший науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України, у 2015 році проводив дослідження впливу на біоту Явірської ГЕС (на світлинах), досі єдиної ГЕС на р. Стрий. Результати цілорічних досліджень виявились вельми невтішними для річкових мешканців і людей.

Нижче греблі Явірської ГЕС різноманіття, чисельність та біомаса угруповань безхребетних гідробіонтів (кормової бази риб) зменшуються у два-три рази порівняно з відтинком ріки вище Явірського водосховища;

Якість води знижується зі слабо-забрудненої до помірно забрудненої;

Накопичення мулу й глинистих наносів та побутового сміття у водосховищі й знесення цих осадів на нижчі ділянки русла;

Руйнування субстрату дна в руслі нижче ГЕС під час швидкого спуску великих мас води;

Різке обміління русла Стрия нижче греблі після закриття шлюзів у червні та гідроземельні роботи нижче греблі. Деталі можна прочитати у науковій статті "ВПЛИВ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЯВІРСЬКОЇ ГЕС НА УГРУПОВАННЯ

БЕЗХРЕБЕТНИХ ГІДРОБІОНТІВ Р. СТРИЙ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)";

Нижче ГЕС на р. Стрий розташовано водозабір, який забезпечує питною водою місто Стрий і частину Львова! Друга ГЕС на р. Стрий тільки додасть масштаби цього впливу (кумулятивний ефект) без жодної користі для місцевих мешканців і тільки заради прибутку за зеленим тарифом у чиюсь кишеню!!!

ЯК ЗАПОБІГТИ?

Писати зауваження до цього повідомлення (про планову діяльність): «15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, вул. Стрийська, 98, Львів, 79026, e-mail: [email protected], (032) 238-73-83 Контактна особа – начальник відділу екологічної експертизи, нормування атмосферного повітря та поводження з відходами Сорока Назарій Любомирович».

Зауваження до ОВД (Оцінки впливу на довкілля) можна висилати упродовж 20 днів з моменту опублікування повідомлення про плановану діяльність, тобто до Різдва (http://eia.menr.gov.ua/places/view/2331#wrap-table"

Додамо, що в "Повідомленні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля", яке, власне, і розміщене в реєстрі ОВД, що його веде Міністерство екології та природних ресурсів України, вказано інформацію про суб’єкта господарювання, який має збудувати нову ГЕС: ТОВ „БАЛФОРД УКРАЇНА”, код ЄДРПОУ 31307923, юридична адреса: 02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 9, директор Васильова В’ячеслава В’ячеславівна, контактний номер телефону: +38 (044) 224-70-11.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Оголошення
live comments feed...