Свято Богоявлення Господнього у Стрию

Свято Богоявлення Господнього у Стрию, Юля Бецко

Сьогодні, 19 січня 2019 року, в день свята Богоявлення Господнього, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий та звершив чин Великого водосвяття.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас роздумував над богословським змістом свята. Про це повідомляє пре-служба Стрийської Єпархії УГКЦ.

Розважаючи над символікою води, яка є тісно пов’язана зі святом Богоявлення, владика Тарас зазначив: «Згідно з біблійним розумінням, вода – це головний і первісний елемент світу, який неначе представляє все створіння та його буття в часі. При створенні світу Дух Божий, що ширяв над водами, наповнював його своєю життєдайною силою. Але від тоді, коли непослух Адама позбавив його Божої близькості, води Йордану стали алегорією потоку часу швидкоплинного нашого життя у руслі історії, часу наповненого людською трагедією, спричиненою гріхом та провиною за нього. Божий Син, вступає у цей брудний потік часу історії людського життя, щоб взяти на себе усю його гидоту та прокляття гріха та так повернути життю дану йому при створенні джерельну непорочність. Тому, для нас освячена Йорданська вода назнаменовує відкуплення людини, а разом з цим повернення створінню його первісного змісту. Християнська традиція прирівнює Йорданську воду до причастя Євхаристії: вона назначує нашу єдність з Богом і в Бозі».

Фото з сайту Стрийської Єпархії УГКЦ.

245.com.ua Новини Стрия Стрий новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі