Для голосування на виборах важливо, щоб людина була включена у список виборців

Для голосування на виборах важливо, щоб людина була включена у список виборців, Юля Бецко

В Україні закінчується перший місяць президентської передвиборчої кампанії. Вже 31 березня українці зможуть проголосувати на виборчих дільницях за вподобаного ними кандидата.

Але чи всі зможуть проголосувати та що потрібно для цього, наша редакція поцікавилась у керівника відділу ведення Державного реєстру виборців Стрийського міськвиконкому Романа Собка.

Оскільки, 23 грудня, в окремих регіонах відбулись вибори в ОТГ, зокрема й у Львівській області, виникали питання щодо права голосу громадян з ID-картками.

Роман Собко пояснив, що під час виборів Президента важливо, щоб людина була включена у список виборців, а також мала паспорт громадянина України, що, відповідно, посвідчує ID-картка. Тож, додаткових довідок з місцем реєстрації – не потрібно, адже 31 березня відбудуться загальнодержавні вибори.

До якого моменту можна коригувати дані у Реєстрі виборців?

Роман Собко зазначив, що коригувати дані у Реєстрі виборців можна постійно. Але у списках зміни можуть бути внесені за 5 днів до дня виборів. Тож виборцям варто завчасно перевірити списки виборців.

Важливо зазначити, що особливу увагу потрібно приділити тим громадянам, які скористаються своїм правом голосу вперше.

Щоб перевірити власні дані у Реєстрі виборців варто скористатись онлайн послугою на порталі drv.gov.ua або ж відвідати особисто відділ ведення Державного реєстру виборців Стрийського міськвиконкому, який розташований на другому поверсі Стрийської міської ради.

Також у Відділі ведення Державного реєстру виборців повідомляють, що упродовж минулого року працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців Стрийського міськвиконкому постійно проводилось поновлення даних Державного реєстру виборців. Інформація надходила від суб’єктів подань відомостей щомісячно. Суб’єктами подання відомостей на території міста Стрия є орган реєстрації Стрийського міськвиконкому, відділ РАЦС Стрийського міськрайонного управління юстиції, військова частина, Стрийський міськрайонний суд та територіальний центр з надання соціальних послуг.

За 2018 рік до відділу надійшла інформація стосовно 5724 виборців. Згідно з цією інформацією проведено внесення нових відомостей про виборців, внесення зміни до персональних даних та виборчих адрес виборців.

За даними, оприлюдненими Центральною Виборчою Комісією на порталі drv.gov.ua кількість виборців у місті Стрию станом на 31.12.2018 становить 42778.

За результатами контролю для уточнення даних до суб’єктів подань було надіслано 10 запитів стосовно 440 виборців, було виявлено і знищено 9 некоректних записів Реєстру.

У місті Стрию, згідно з постановою Центральної Виборчої Комісії, створено 25 звичайних та 4 спеціальних виборчих дільниць на постійній основі.

245.com.ua Новини Стрия Стрий новини реєстр виборців вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі