Хто хоче окупувати стрийський Народний дім?

Минулого тижня у стінах історичної будівлі відбулась непересічна подія. Члени ГО «Громадська ініціатива 1», «Ми любимо Стрий» та «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій», яким на сесії Стрийської міської ради надали дозвіл здійснювати свою діяльність у стінах Народного дому, захопили кабінет директора культурного закладу.

Такі дії зі сторони активістів були для того, щоб провести свої чергові збори та проголосувати заздалегідь підготовлений протокол.

Представники ГО «Громадська ініціатива 1», Ігор Шаповаленко, Олександр Зорін та інші активісти свої дії пояснили тим, що директор Народного дому цілеспрямовано не виконує рішення сесії міської ради. Мова йде про Рішення №750 від 27 лютого 2019 року (яке ще й досі не опубліковано на сайті Стрийської міської ради) «Про внесення змін та доповнень до рішення XVI сесії VII демократичного скликання № 566 від 05.06. 2018 р.». 

Довідково: Рішення Стрийської міської ради №566

Про продовження (надання) оренди по вул. Народна, 8 звільнення від сплати за оренду нежитлових приміщень та комунальних платежів Розглянувши клопотання відділу культури виконавчого комітету Стрийської міської ради про надання пільг по сплаті орендної плати та комунальних платежів, відповідно до п. 28 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» міська рада вирішила:

1. Продовжити (надати) оренду та звільнити від сплати за оренду нежитлових приміщень та комунальних платежів орендарів по вул. Народна, 8 у Народному домі м. Стрия терміном на один рік, а саме:

Стрийське міське товариство «Просвіта»;

Стрийську міську організацію Союз Українок;

Стрийську міську організацію «Українська молодь Христові»;

Стрийське всеукраїнське братство УПА;

Стрийську громадську організацію «Станиця Стрий Пласт»;

Стрийський клуб української греко-католицької інтелігенції Стрийщини;

Стрийське об’єднання спілки дітей політв’язнів України;

Стрийське товариство політв’язнів і репресованих;

Стрийську громадську організацію «Майдан Стрийщини»;

Стрийську громадську організацію «Стрийський Майдан»;

Клуб мандрівників «Прикарпаття»;

ГО «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону»;

ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия»;

ГО «Екологічно Туристичний просвітницький центр «Здоров’я»;

Благодійний фонд «Рідня»

За словами Олександра Ілечка, директора Народного дому, всі організації, які ведуть свою діяльність у стінах культурного закладу, за який він несе відповідальність, користуються приміщеннями для ведення діяльності спільно. Виключенням є ГО «Станиця Стрий Пласт», які одноосібно орендують на пільгових умовах третій поверх Народного дому. Решта громадських організацій подають графік своїх зборів, завдяки якому можна уникнути «накладок» з заходами.

На даний момент Олександр Ілечко запропонував ГО «Ініціативна група 1», ГО "Ми любимо Стрий" та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» каб. №2 для ведення своєї діяльності згідно з графіком. 

Проте варто зауважити, що ГО «Ініціативна група » (Ігор Шаповаленко), ГО «Ми любимо Стрий» (Олександр Зорін) та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» (Михайло Алєксєєв) наприкінці минулого року, звернулись до міської ради з проханням надати їм підвальні приміщення для ведення своєї громадської діяльності.

У листі активісти обіцяли провести ремонт. Натомість, за підписом заступника міського голови Романа Волинця, активістам запропонували все ж таки каб. №2.

Ще один перчений факт у цій ситуації полягає у тому, що підвальне приміщення використовували стрийські музиканти, зокрема Степан Козак, який відомий не лише у вузьких колах завдяки своїм текстам пісень та музиці, а й широкому загалу, який любить українську авторську пісню. Річ у тому, що у підвалі нема вікон і відносно добра звукоізоляція. Саме тому музикантам було принципово працювати в «основі» Народного дому.

На даний момент за музикантів заступились авторитетні люди міста з різних сфер зайнятості і вже надіслали відповідні звернення, щоб не допустити вигнання музикантів з Народного дому.

Тим часом «Ініціативна Група 1» заручилась підтримкою керівника відділу культури Стрийської міської ради Богдана Бойка. Чиновник на зустрічі представників місцевих ГО, яку ініціював Олександр Ілечко у Народному домі кілька місяців тому, висловив свою непохитну підтримку Ігорю Шаповаленку та його громадській організації. Ба більше, Богдан Бойко заявив, що ознайомився з тезами меморандуму, який йому люб’язно надав Ігор Шаповаленко, і цілком підтримує ідеї, які пропагує громадський діяч з ГО «Ініціативна Група1».

У підсумку маємо що маємо… Заступник мера міста Роман Волинець підписує відповідь Ініціативній групі, яка хоче підвальні приміщення, і пропонує їм кабінет №2 на першому поверсі Народного дому. Те саме пропонує громадським діячам і директор Народного дому Олександр Ілечко, і просить їх надати свій графік роботи. А керівник відділу культури Богдан Бойко став третім учасником, утворивши Бермудський трикутник, у якому можуть загубитись талановиті музиканти, які творять український продукт з любов’ю у серці.

245.ua Новини Стрия Стрий новини Ігор Шшаповаленко Олександр Зорін Михайло Алєксєєв Олександр Ілечко Богдан Бойко Роман Волинець Народний дім
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Виконавчий комітет Підгіроцівської сільської ради повідомляє, що у проваджені Львівського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа № 380/6644/20 за позовом ТзОВ "Моріон+" до Підгірцівської сільської ради Стрийського району про: -визнання неправомірним(недійсним), затверджений рішенням Підгірцівської сільської ради №1003 від 21.06.2020р. Генеральний план села Верчани Стрийського району Львівської області; -визнання протиправним і...
Спорт
Цими вихідними в Угерську відбувся 22 шаховий турнір. У ньому змагалися представники зі Стрийщини, Сколівщини та Дрогобиччини. Усього було 58 учасників, віком від 6 до 75 років. Змагання проходили у різних вікових категоріях. Переможці: 3 місце - Пристай Роман (Стрий) 2 місце - Василь Білий ( Дрогобич) 1 місце - Володимир Виваль (Завадів)
Суспільство
Бабин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів ОУН, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. За даними історика, провідного наукового співробітника Музею...
Суспільство
Планові знеструмлення у Стрию відбудуться по вулицях: Бандери (№40- 56), Винниченка (№1-28), Вокзальна (№176-188), Добрівлянська (№12- 34), Лемика(№1- 28), Лепкого (№1- 16), Нижанківського (№4- 20), Обаля (№1- 30), Рафальського (№ 2, 2а, 3, 16д, 16ж), Стуса (№1- 22а), Сагайдачного 46, Тараса Шевченка 123, 133.  Аби заздалегідь дізнаватись інформацію про планові ремонтні роботи, отримувати повідомлення про аварійні відключення електроенергії, а також швидко...
Культура
2 жовтня біля Народного Дому  Стрия відбудеться "Український вернісаж"
Пригоди
Протягом минулої доби піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 6 артилерійських снарядів часів II Світової Війни, 2 з яких знайдено на території Стрийського району. Про це повідомляють у головному управлінні ДСНС України у Львівській області. 26 вересня в с. Ланівка Стрийського району під час планового розмінування території виявлено 2 одиниці 75 мм артилерійських снарядів часів ІІ Світової війни. Піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого...
Політика
Рівно за місяць, 25 жовтня, на Львівщині пройдуть місцеві вибори. Учора, 24 вересня, Центральна виборча комісія постановою №295 затвердила форми та колір виборчих бюлетенів з виборів депутатів Львівської обласної, районних, міських, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.За її словами, виборчі...
Політика
З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 25 вересня, у Стрийській райдержадміністрації під головуванням т.в.о. голови-керівника апарату Юрія Вільшинського , за участю керівників управлінь, установ району, відділів та структурних підрозділів адміністрації проведено засідання Комісії з питань захисту прав дитини Стрийської райдержадміністрації. На засіданні були розглянуті питання про встановлення піклування над дітьми – сиротами, про...
Суспільство
На Львівщині п’ять районів потрапили до «помаранчевої» зони. Новий поділ на карантинні зони розпочне діяти 28 вересня. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До «помаранчевої» зони віднесли: Бродівський, Золочівський, Перемишлянський, Пустомитівський та Сокальський райони Львівської області. У «жовтій» зоні будуть: міст...