• Головна
  • Хто хоче окупувати стрийський Народний дім?
17:55, 15 квітня 2019 р.

Хто хоче окупувати стрийський Народний дім?

Хто хоче окупувати стрийський Народний дім?

Минулого тижня у стінах історичної будівлі відбулась непересічна подія. Члени ГО «Громадська ініціатива 1», «Ми любимо Стрий» та «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій», яким на сесії Стрийської міської ради надали дозвіл здійснювати свою діяльність у стінах Народного дому, захопили кабінет директора культурного закладу.

Такі дії зі сторони активістів були для того, щоб провести свої чергові збори та проголосувати заздалегідь підготовлений протокол.

Представники ГО «Громадська ініціатива 1», Ігор Шаповаленко, Олександр Зорін та інші активісти свої дії пояснили тим, що директор Народного дому цілеспрямовано не виконує рішення сесії міської ради. Мова йде про Рішення №750 від 27 лютого 2019 року (яке ще й досі не опубліковано на сайті Стрийської міської ради) «Про внесення змін та доповнень до рішення XVI сесії VII демократичного скликання № 566 від 05.06. 2018 р.». 

Хто хоче окупувати стрийський Народний дім?, фото-23

Довідково: Рішення Стрийської міської ради №566

Про продовження (надання) оренди по вул. Народна, 8 звільнення від сплати за оренду нежитлових приміщень та комунальних платежів Розглянувши клопотання відділу культури виконавчого комітету Стрийської міської ради про надання пільг по сплаті орендної плати та комунальних платежів, відповідно до п. 28 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» міська рада вирішила:

1. Продовжити (надати) оренду та звільнити від сплати за оренду нежитлових приміщень та комунальних платежів орендарів по вул. Народна, 8 у Народному домі м. Стрия терміном на один рік, а саме:

Стрийське міське товариство «Просвіта»;

Стрийську міську організацію Союз Українок;

Стрийську міську організацію «Українська молодь Христові»;

Стрийське всеукраїнське братство УПА;

Стрийську громадську організацію «Станиця Стрий Пласт»;

Стрийський клуб української греко-католицької інтелігенції Стрийщини;

Стрийське об’єднання спілки дітей політв’язнів України;

Стрийське товариство політв’язнів і репресованих;

Стрийську громадську організацію «Майдан Стрийщини»;

Стрийську громадську організацію «Стрийський Майдан»;

Клуб мандрівників «Прикарпаття»;

ГО «Спілка пенсіонерів ЗСУ Стрийського гарнізону»;

ГО «Туристичний інформаційний центр Стрия»;

ГО «Екологічно Туристичний просвітницький центр «Здоров’я»;

Благодійний фонд «Рідня»

За словами Олександра Ілечка, директора Народного дому, всі організації, які ведуть свою діяльність у стінах культурного закладу, за який він несе відповідальність, користуються приміщеннями для ведення діяльності спільно. Виключенням є ГО «Станиця Стрий Пласт», які одноосібно орендують на пільгових умовах третій поверх Народного дому. Решта громадських організацій подають графік своїх зборів, завдяки якому можна уникнути «накладок» з заходами.

На даний момент Олександр Ілечко запропонував ГО «Ініціативна група 1», ГО "Ми любимо Стрий" та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» каб. №2 для ведення своєї діяльності згідно з графіком. 

Проте варто зауважити, що ГО «Ініціативна група » (Ігор Шаповаленко), ГО «Ми любимо Стрий» (Олександр Зорін) та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій» (Михайло Алєксєєв) наприкінці минулого року, звернулись до міської ради з проханням надати їм підвальні приміщення для ведення своєї громадської діяльності.

У листі активісти обіцяли провести ремонт. Натомість, за підписом заступника міського голови Романа Волинця, активістам запропонували все ж таки каб. №2.

Ще один перчений факт у цій ситуації полягає у тому, що підвальне приміщення використовували стрийські музиканти, зокрема Степан Козак, який відомий не лише у вузьких колах завдяки своїм текстам пісень та музиці, а й широкому загалу, який любить українську авторську пісню. Річ у тому, що у підвалі нема вікон і відносно добра звукоізоляція. Саме тому музикантам було принципово працювати в «основі» Народного дому.

На даний момент за музикантів заступились авторитетні люди міста з різних сфер зайнятості і вже надіслали відповідні звернення, щоб не допустити вигнання музикантів з Народного дому.

Тим часом «Ініціативна Група 1» заручилась підтримкою керівника відділу культури Стрийської міської ради Богдана Бойка. Чиновник на зустрічі представників місцевих ГО, яку ініціював Олександр Ілечко у Народному домі кілька місяців тому, висловив свою непохитну підтримку Ігорю Шаповаленку та його громадській організації. Ба більше, Богдан Бойко заявив, що ознайомився з тезами меморандуму, який йому люб’язно надав Ігор Шаповаленко, і цілком підтримує ідеї, які пропагує громадський діяч з ГО «Ініціативна Група1».

У підсумку маємо що маємо… Заступник мера міста Роман Волинець підписує відповідь Ініціативній групі, яка хоче підвальні приміщення, і пропонує їм кабінет №2 на першому поверсі Народного дому. Те саме пропонує громадським діячам і директор Народного дому Олександр Ілечко, і просить їх надати свій графік роботи. А керівник відділу культури Богдан Бойко став третім учасником, утворивши Бермудський трикутник, у якому можуть загубитись талановиті музиканти, які творять український продукт з любов’ю у серці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245.ua #Новини Стрия #Стрий новини #Ігор Шшаповаленко #Олександр Зорін #Михайло Алєксєєв #Олександр Ілечко #Богдан Бойко #Роман Волинець #Народний дім
Останні новини
Оголошення
live comments feed...