Новий формат реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Новий формат реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Управління соціального захисту населення Стрийської РДА інформує, що у 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною».

Новий порядок прийнятий постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Бюджетні кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Для одержання направлення до вищевказаних реабілітаційних закладів охорони здоров"я один з батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі разом з копіями:

1) паспорта громадянина України або свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

2) індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

3) виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

4) ідентифікаційних кодів дитини та одного з батьків.

В базові реабілітаційні заходи, які призначаються індивідуально залежно від потреб дитини, включаються:

1) консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

2) реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу можуть одержати реабілітаційні послуги в закладах охорони здоров’я Львівської області, а саме: ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» та Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина».

За детальнішою інформацією просимо звертатися до управління соціального захисту населення Стрийської РДА за адресою: вул.Б.Хмельницького,18, каб.8, м.Стрий.

245 стрийські новини новини Стрия Стрий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі