Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні

Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні

Наприкінці минулого місяця, 27 квітня, Центр Досліджень Визвольного Руху і Національний музей "Тюрма на Лонцького"отримав архів підпілля ОУН, знайдений у околицях сіл Ланівка Стрийського району і Бійнич  Дрогобицького району  Львівської області.

Про це повідомляють у Центрі досліджень визвольного руху на своїй сторінці у соціальних мережах.

Архів випадково знайшли місцеві мешканці в четвер, 25 квітня. Завдяки небайдужим, архів потрапив до Музею на реставрацію.

За попередніми висновками, архів, ймовірно, належав Меденицькому районному проводу ОУН. З 1945 року він входив до складу Стрийського надрайонного проводу, а згодом — до Дрогобицького надрайонного проводу. Не виключено, що архів постав унаслідок діяльності Стрийського надрайонного осередку пропаганди. Документи архіву датуються орієнтовно 1947—1950 рр.

Серед масиву документів архіву виявлено документи, вишкільні матеріали, звіти різного характеру за 1946—1947 рр., організаційні звіти, книги. Серед іншого виявлено видання поезій Лесі Українки 1947 року.

Крім документів, у бідоні містилися також витратні медичні матеріали — бинти та лікувальні препарати норсульфазол та ресульфазан.

Як пояснили працівникам Музею фахівці, норсульфазол застосовується для лікування запалень. Точне призначення ресульфазану невідоме — за одною з версій, це міг бути антидот проти отруйних препаратів, які застосовували радянські спецслужби для захоплення повстанців у полон.

Це перший випадок знахідки ліків та — імовірно — засобів реанімування повстанців

Документи у поганому стані. Підготовка до реставрації та реставрація потребуватиме тривалого часу, після чого документи будуть зберігатися в архівних фондах Центру досліджень визвольного руху.

Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-1 Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-2 Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-3 Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-4 Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-5 Безпрецедентна знахідка: архів та аптечка повстанців в одному бідоні, фото-6

Фото зі сторінки Центру досліджень визвольного руху.

245.ua Новини Стрия Стрий новини архів знахідка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі