• Головна
  • У музеї Ольги Бачинської відбулась урочиста зустріч
15:23, 26 липня 2019 р.

У музеї Ольги Бачинської відбулась урочиста зустріч

У музеї Ольги Бачинської відбулась урочиста зустріч

Цьогоріч традиційну зустріч “На іменини до Ольги Бачинської” організувала і провела науковий працівник музею Романа Савчин.

Про це повідомляють у Стрийській міській раді.

Варто зазначити, що у стрийському музеї представлена частина колекції О.Бачинської. Тут також зберігаються особисті речі діячки, родинні світлини, документи, архівні записи. Для музею відведено дві кімнати у будинку, де мешкало подружжя Бачинських.

Романна Савчин розповіла присутнім цікаві факти з біографії Ольги Бачинської, а також представила творчість молодих митців Ольги Ямборко та Юлії Ханик-Сої.

Довідково:

Громадська діячка Ольга Тишинська-Бачинська опікувалася сиротами, дівчатами-служницями, закликала жіноцтво до активної громадянської позиції у боротьбі за національне визволення. У часи Першої світової війни організовувала допомогу харчами та ліками українським Січовим Стрільцям. Ольга Бачинська — перша українська жінка Галичини, що очолювала важливу економічну установу. У 1924 році її обрано до дирекції стрийського “Маслосоюзу”, де перебувала аж до 1939 року. Брала активну участь у спорудженні Народного Дому в Стрию, сирітського притулку. Стояла біля витоків створення у Стрию “Товариства руських женщин”, згодом “Союз українок”. Ольга Бачинська — відомий етнограф і музейник, зібрала велику колекцію народного одягу та вишивок, яку експонувала у Відні 1915 року.

Фото з сайту Стрийської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Оголошення
live comments feed...