• Головна
  • Стрийський район серед лідерів захворюваності на кір в області
14:34, 29 липня 2019 р.

Стрийський район серед лідерів захворюваності на кір в області

Стрийський район серед лідерів захворюваності на кір в області

Від 18 липня і до 24 в області зареєстровано 4 випадки кору, у тому числі - 3 дітей до 17 роки, серед дорослих - 1 випадок.

Про це повідомляють у Львівському обласному лабораторному центрі.

За попередній період з 11 до 17 липня – 11 випадків. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі – 1-4 роки. Захворілі діти не щеплені проти кору згідно з календарем. Госпіталізовано з діагнозом кір в інфекційні стаціонари області 3 осіб, у тому числі 2 дітей віком до 17 років.

З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 6 039 осіб, у тому числі 4136 дітей, 1903 дорослих.

За останній тиждень спалахів в організованих колективах не зареєстровано.

Найвищі показники захворюваності на кір у містах — Львів, Дрогобич, Червоноград, районах — Пустомитівський, Яворівський, Дрогобицький, Стрийський.

Варто зазначити, що в області триває етап вакцинації від кору. Мета – захистити дітей та дорослих від спалаху кору, який триває майже два роки. Вакцинуватись за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані). Обов’язковою умовою вакцинації є згода від батьків.

Наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дитячих садочків і шкіл. Верховний Суд України відмовив у задоволенні позивних вимог, в яких один із батьків оскаржував рішення керівництва дитсадка не приймати не щеплену дитину до відвідування закладу. У Постанові Верховного Суду зазначається, що держава має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

Відтепер для усіх дорослих без обмежень за віком щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи вакциною КПК є безкоштовними. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний (відповідно наказу МОЗ від 23.04.2019р. №958 ”Про внесення змін у Календар профілактичних щеплень в Україні”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції від 25.04.2019 №442/33413).

Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

• контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);

• не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;

• за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

За червень місяць отримали щеплення КПК 6215 осіб, в т.ч. 1121 дорослих. Спочатку року 60 533 осіб щеплено проти кору.

За тиждень отримали щеплення проти кору 1821 осіб, в т.ч. дорослих 41.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Оголошення
live comments feed...