Вимоги до питного водопостачання для суб’єктів господарської діяльності

Стрийське міське управління Держпродспоживслужби у Львівській області проаналізувавши інформацію надіслану КП «Стрийводоканалом» за № 172/1.5 від 11.07. 2019р. «Про перелік абонентів КП «Стрийводоканал», які використовують автономне джерело водопостачання та підключені до мереж водовідведення, а також перелік об’єктів які не зареєстровані абонентами так які не підключені до мереж водопостачання та водовідведення, здійснюють водоспоживання з автономного джерела водопостачання і здійснюють скид стоків в вигрібну яму», повідомляє та застерігає усіх операторів ринку харчових продуктів та інших суб’єктів господарювання з метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації на території м.Стрия з поширення особливо-небезпечних захворювань, в т.ч кишкових інфекцій, гепатиту А, неухильно дотримуватися вимог законодавства України, щодо якості та безпеки питної води.

Згідно розділу 1 Закону України № 1602 – VІІ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначено поняття, Вода питна – харчовий продукт, придатний до споживання людиною, відповідно всі вимоги щодо якості та безпеки повинні відповідати вимогам даного закону. Окремо згідно ст.47. вказаного закону «Гігієнічні вимоги щодо постачання води» оператори ринку зобов’язані дотримуватися таких вимог щодо постачання води:

циркуляція води не питної, що використовується у системах пожежогасіння, виробництва пари, заморожування та інших цілях, здійснюється окремою чітко ідентифікованою водогінною мережею. Забороняється будь - яке з’єднання водогону з водою не питною з водогоном, через який відбувається циркуляція води питної;

вода, що використовується у виробництві харчових продуктів ( у технологічному процесі та/ або є інгредієнтом), має відповідати вимогам, установленим до води питної - ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». та ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання»;

Відповідно до наказу № 173 від 19.06.96р «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» визначено п.7.6. Якість води, що подається на господарсько-питні потреби, повинна відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, встановленими ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.

Виробництво питної води здійснюється за нормативно - технічним документом та відповідно до технологічного регламенту або іншого документа з описом технологічного процесу виробництва питної води, (ДСанПіН 2.2.4-171-10 п.3.1; п.3.10.)

Виробничий контроль безпечності та якості питної води здійснюється підприємствами питного водопостачання відповідно до вимог Санітарних норм.

Використання у своїй господарській діяльності питної води сумнівної якості з самовільно облаштованого джерела водопостачання може бути небезпечним для здоров’я та життя населення.

Окремо Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць затверджених наказом МОЗ № 145 від 17.03.11р. передбачено наступні вимоги:

2.21. Рідкі відходи (фекалії, сеча, помиї), що утворюються у житлових та громадських будівлях і спорудах за відсутності централізованого водопостачання та водовідведення, допускається зберігати у вигрібних ямах (вигребах). У разі наявності дворових вбиралень вигрібна яма може бути спільною.

Вигріб повинен бути водонепроникним та мати щільно прилягаючу кришку. Об'єм вигребу розраховується виходячи з чисельності населення, що ним користується.

Вигреби необхідно очищати у міру їх заповнення. Перевезення рідких відходів з вигребів та розміщення їх на території приватних володінь, а також використання їх як добрива в сільському господарстві забороняється;

2.22. Вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.

Місце розміщення вигребу на присадибній ділянці та відстань від нього до власного житлового будинку визначає власник цього будинку з додержанням правил добросусідства.

Спірні питання щодо місць розміщення вигребів на території присадибної ділянки розглядаються у порядку вирішення земельних спорів згідно з законодавством.

В умовах нецентралізованого водопостачання вигреби на території присадибної ділянки повинні бути віддалені від індивідуальних колодязів і каптажів джерел на відстань не менше 20 м, при цьому відстань від вигребів до громадських колодязів і каптажів джерел повинна бути не менше 50 м. При цьому слід враховувати напрямок схилу ділянки.

Окремо законодавством визначено п. 2.24. вказаних правил передбачає відведення стічних вод, що утворилися в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар'єрної і дренажної води), повинно здійснюватись централізованою системою водовідведення.

У разі відсутності інженерних мереж міської (селищної, сільської) каналізації або розташування об'єктів на відстані не менше ніж 500 м від найближчого колектора стічних вод необхідно передбачати каналізування об'єктів на локальні очисні споруди, при цьому перевагу слід віддавати ґрунтовим методам біологічного очищення стічних вод.

Оператори ринку (суб’єкти господарської діяльності) згідно чинного законодавства несуть відповідальність за порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини, - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі шести мінімальних заробітних плат.

Окремо Кримінальним кодексом України визначено кримінальну відповідальність згідно ст.325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням».

245 стрийські новини новини Стрия Стрий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
У четвер, 22 серпня, о 15.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М. Шашкевича відбудеться відкриття фотовиставки «Стрий — місто магнолій». Ініціює захід Михайло Шмігельський, який започаткував міську ініціативу під даною назвою. Перед відкриттям свою магнолію посадить диригент, Народний артист України, професор Тарас Микитка.
Влада
З ініціативи голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського стартує проєкт «LIFT», який допомагатиме у пошуках голів РДА. Відтак, найкращі HR-и шукатимуть відповідальних керівників, які розвиватимуть курс чесності та відкритості: а саме голів РДА Львівської області. Для того, щоб долучитись до проєкту, заходьте на сайт, вибирайте потрібну вакансію та уважно заповнюйте заявку за посиланням.
Суспільство
Сьогодні, 16 серпня, минає п’ять років з дня загибелі в АТО нашого земляка, колишнього мешканця села Ходовичі Артура Лі. Щоб вшанувати пам'ять Героя у сільському храмі Різдва Пресвятої Богородиці зібралася його родина, члени Спілки учасників АТО Стрийщини, матері загиблих Героїв, представники районної та місцевої влади, громадськості. Тут відбулася поминальна Літургія за Артуром та всіма загиблими в АТО (ООС) на сході України, яку очолив місцевий парох о....
Суспільство
У середу, 14 серпня, заступник голови Стрийської райдержадміністрації Оксана Мелень здійснила виїзд в село П’ятничани, де оглянула облаштований спортивний майданчик із штучним покриттям, який планується відкрити 24 серпня в рамках святкування 28-ої річниці Незалежності України. Як повідомляють у Стрийській РДА, даний майданчик було облаштовано за рахунок співфінансування державного та місцевого бюджетів, в рамках реалізації бюджетної програми «Будівництво...
Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Суспільство
Оголошено початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посад директорів комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міста Стрия. До відома трудових колективів КНП «Стрийська центральна міська лікарня», КНП «Стрийська дитяча міська лікарня», КНП «Стрийський пологовий будинок», громадських об’єднань з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльн...
Суспільство
У Стрийській райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Любомира Кащука відбулася робоча нарада з питань проектування капітального ремонту автомобільної дороги загального користування М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, яка пролягає через населені пункти Угерсько, Пукеничі та Лисятичі. Як повідомляють у Стрийській РДА, під час наради присутні обговорювали питання капітального ремонту даної автодороги, зокрема підвищення т...
Суспільство
Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один доти» через вебпортал електронних послуг Фонду. Сервіс передбачає: Подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом); Після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення. Сервіс признач...
Кримінал
Стрийська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 39-річного мешканця Стрия, який підозрювався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу (розбій)) та ч. 2 ст. 342 КК України (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків). Як повідомляє п...