• Головна
  • У Стрию зареєстрували нову електронну петицію щодо тарифів на перевезення
11:48, 31 липня 2019 р.
1

У Стрию зареєстрували нову електронну петицію щодо тарифів на перевезення

У Стрию зареєстрували нову електронну петицію щодо тарифів на перевезення

На сайті електронних петицій зареєстровано нове звернення щодо наведення ладу у сфері міських перевезень.

“Не так давно, з 1 квітня 2018 року у стрийських маршрутках подорожчав проїзд на 25% - з 4 до 5 грн. І ось знову, мотивуючи оновленням автопарку та погрожуючи невиїздом автобусів на маршрут, ТзОВ «Стрийське АТП» піднімає плату за проїзд ще на 40% - до 7 грн.

Начальник відділу ЖКГ, промисловості, транспорту та зв’язку обґрунтовує збільшення тарифу здорожчанням палива на 11,5% (http://www.stryi-rada.gov.ua/ekonomic/info_240520193.pdf). Але ж здорожчання лише однієї складової тарифу (хоч і вагомої, 60%) лише на 11,5% не дає загальне збільшення аж на 40%!

З розрахунків, поданих ТзОВ «Стрийське АТП» в Стрийську міську раду, випливає, що 41,5% пасажирів – пільговики, тобто усі 5 тисяч стрийських пільговиків – від немовляти з багатодітної сім’ї до прикутого до ліжка інваліда – 6 днів на тиждень роблять 1 поїздку (що навряд чи відповідає дійсності). Співвласник ТзОВ «Стрийське АТП» п.Олеськів парирує, що, мовляв, натомість вони возять безкоштовно 11 тисяч стрийських пенсіонерів, які не є пільговиками. За 2018 рік перевізник отримав з міського бюджету 9 млн.грн. відшкодування за перевезення пільговиків (і не пільговиків пенсіонерів), що складає більше половини заявленої собівартості перевезень (17 млн.грн.). Як було слушно зауважено на проведених 23 липня громадських слуханнях, за ці кошти міська рада могла сама закупити нові автобуси та випустити їх на «гарячі» маршрути, натомість їх закупить приватна фірма.

Оскільки немає чіткого обліку реального пасажиропотоку та пільгового пасажиропотоку зокрема просимо керівництво міста розробити механізм такого обрахунку. З метою уникнення подальшого шантажу з боку перевізника просимо започаткувати створення альтернативного, комунального транспорту”, - зазначено електронній петиції.

Дану ініціативу можна підтримати впродовж 58 днів. Для розгляду петиції необхідно зібрати 150 підписів мешканців Стрия.

Підтримати ініціативу можна ТУТ.

Нагадаємо, що минулого тижня відбулись громадські слухання щодо підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті у межах міста. Як результат — рекомендовано підвищити вартість проїзду з 5 до 7 гривень. Підняття має відбуватись у два етапи: 6 гривень вже буде вартість проїзду у найближчий час і 7 гривень після 50% оновлення автопарку місцевим перевізником, яки обслуговує міські маршрути.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Марія
31 липня 2019 р., 18:37
Згідна.
Оголошення
live comments feed...