• Головна
  • Про долю стрийських лікарень, або реорганізувати не можна залишити...
09:52, 7 серпня 2019 р.

Про долю стрийських лікарень, або реорганізувати не можна залишити...

Про долю стрийських лікарень, або реорганізувати не можна залишити...

Розділовий знак у цьому заголовку може поставити лише влада міста та реєстратор. Мова йде про другий етап медичної реформи, який мали провести у місті згідно з чинним законодавством.

Перший крок у цьому питанні вже був зроблений і ситуація вимагала негайної реєстрації. Проте, нові медичні заклади ще й досі не зареєстровані. Нагадаємо, що на минулій сесії Стрийської міської ради, яка відбулась у червні, депутати підтримали передавальний акт трьох лікарень — Стрийської міської, дитячої та пологового будинку.

Також під час пленарного засідання мали б проголосувати за статути цих нових комерційних неприбуткових підприємств, але до кожного з трьох документів були зауваження. Особливу увагу депутатів у статутах привернула відсутність прописаного конкурсного призначення на посади очільників медичних установ(!), порядок формування конкурсних комісій та низку інших юридичних питань.

Тому під час сесії була оголошена перерва (майже на тиждень). Таке рішення дало змогу фахівцям доопрацювати статути, а депутатам підтримати документи.

“Депутати прийняли передавальний акт, підтримали три статути, тож головним лікарям медичних закладів залишалось звернутись з документами до державного реєстратора. Це потрібно було зробити до 3 днів. Однак, станом на сьогодні цього не зроблено ”, - коментує депутат міської ради Андрій Поврозник.

Для повноцінної подальшої роботи, крім державної реєстрації, необхідно було також відкрити нові рахунки.

“На сесії міської ради ми підвели риску. І роботу потрібно було починати, як то кажуть, вже з чистого листка. Натомість минуло вже більше місяця, з міського бюджету вже перерахували на старі рахунки понад 3 мільйони гривень. Ці кошти передбачені на заробітну плату, оплату енергоносіїв та інші витрати медичних закладів. Виникає питання: як рух коштів буде відображатись у казначейських звітах? Навіть більше – подальше зволікання може призвести до того, що ці установи опиняться у “підвішеному стані”, а працівник без заробітної плати”, - додає депутат.

У свою чергу медики стверджують, що ситуація не є настільки критичною, а затримка у реєстрації пов'язана із рухом коштів з міського бюджету, які були передбачені на ремонт лікарні у “старому статусі”. Нова реєстрація ніби-то не дала б змоги їх освоїти. Також вони вказують, що процедуру реорганізації потрібно провести впродовж 6 місяців з моменту прийняття такого рішення на сесії міської ради (нагадаємо, що рішення про реорганізацію трьох лікарень міста Стрия було прийнято 21 лютого, таким чином кінцевий термін реєстрації сплине 21 серпня).

Натомість Андрій Поврозник переконаний, що потрібно провести позачергову сесію, на якій повторно прийняти передавальний акт:

“Такий крок буде юридично правильним і дасть підґрунтя для прозорого і правильного завершення реорганізації стрийських лікарень у Комерційні неприбуткові підприємства».

Очевидно, у міській раді не мають наміру скликати позачергову сесію щодо цього питання. Тож наслідок цього процесу стрияни зможуть повноцінно оцінити вже з початком осені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#245 #стрийські новини #новини Стрия #Стрий

Коментарі

Оголошення
live comments feed...