На Стрийщині згадували тих, хто пережив депортацію з Польщі 75 років тому

Вчора, 5 вересня, пройшла історична студія у Стрийській центральній районній бібліотеці, присвячена 75-ій річниці депортації українців з території Польщі у 1944-1951 роках.

Про це повідомляють у Стрийській РДА.

Присутні переглянули фільм про нелюдські страждання українців, яких знищували та депортували з обжитих земель. Про репресії під час депортації розповіла також Таїсія Гайдукевич, громадська діячка, сім’я якої пережила ці страхітливі часи.

Науковий працівник краєзнавчого музею Зеновія Ханас прокоментувала мультимедійну презентацію з фотосвітлинами «Життя українців в Польщі до і в час депортації», а у виконанні Олега Пахарука, соліста та директора Муніципального чоловічого хору «Каменяр» та вихованки Лисятицької школи мистецтв Аліни Загорянської прозвучали пісні «Під облачком» і пісні «Ой верше, мій верше».

Завершилася історична студія спільною молитвою за участю присутніх представників духовенства о.Василя Горечко та о.Володимира Петеша. Молилися за тих, хто невинно загинули, залишаючи свої обжиті землі, а також за всіх борців за волю України та її територіальну цілісність.

Фото з сайту Стрийської РДА.

245 стрийські новини новини Стрия Стрий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі