Керівників підприємств просять укласти нові колективні договори

Керівників підприємств просять укласти нові колективні договори

Управління праці та соціального захисту населення звертається до керівників, голів профспілкових комітетів та рад трудових колективів підприємств, установ та організацій м. Стрия всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах та укласти нові або продовжити дію укладених колективних договорів на 2019-2020 роки.

При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства, а також положення Генеральної, галузевих угод, обласної угоди з соціально-економічних питань. Особливу увагу слід приділити питанням розвитку виробництва, забезпечення повної зайнятості, оплати праці та недопущення її заборгованості, охороні праці, соціального захисту працюючих.

Звертаємо увагу, що правові засади розроблення, укладання та виконання колективних договорів визначені Законами України “Про колективні договори і угоди”, та “Про соціальний діалог в Україні”, Кодексом законів про працю України, статтею 65 Господарського кодексу України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Змінами передбачено спрощення процедури повідомної реєстрації колдоговорів.

На повідомну реєстрацію подається колективний договір (угода), зміни та доповнення до колдоговору разом із додатками та супровідний лист.

На вибір сторін угод, договорів (залежно від їхніх можливостей) пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

• Оригінал паперового документа з прошитими та пронумерованими сторінками;

• Оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

• Електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

Повідомна реєстрація проводиться за 14 робочих днів. При цьому, орган реєстрації не може відмовити у повідомній реєстрації колективного договору, повернути його на доопрацювання, вимагати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

Реєструючий орган повинен вести на своєму веб-сайті реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця.

На сайті також оприлюднюється текст договорів, та в разі недоліків надаються рекомендації щодо узгодження колдоговору з вимогами законодавства.

Якщо положення колективного договору поширюється на кілька підприємств, які підписали цей договір, перелік таких підприємств також оприлюднюється на офіційному веб-сайті реєструючого органу разом з текстом угоди.

Нагадуємо, що реєстрація колективних договорів покладена на управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради, що знаходиться за адресою: м. Стрий, вул.Незалежності , 3, каб.13, тел. 5-25-08.

Стрий Стрийський район Стрийщина Новини Новини Стрия
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі