Стрийські війни «на воді»

Стрийські війни «на воді», Юля Бецко

Місто далі перебуває у напрузі через підняття тарифу на воду. Активна громадськість Стрия продовжує протестувати проти підняття вартості водопостачання та водовідведення. Дане питання, навіть, мають розглядати на сесії міської ради. Але хто постраждає у цій війні «на воді»?

Кілька тижнів поспіль відбувались пікети Стрийської міської ради, а також перекриття автомобільної дороги міжнародного значення М-06 Київ – Чоп. Активісти вимагали скасувати рішення Виконавчого комітету Стрийської міської ради №244 від 16 жовтня 2019 року про підняття тарифів на водопостачання та водовідведення. Згідно з документом, абоненти КП «Стрийводоканал» платитимуть понад 31 гривню вже з 1 травня 2020 року. Також, у документі зазначається про частину відшкодування з міського бюджету, яка складатиме 3,29 грн.

Стрийські війни «на воді», фото-1

Варто зазначити, що під час перекриття автодороги Київ-Чоп, один із депутатів Стрийської міської ради оприлюднив документи, які отримав напередодні,  де зазначалось, що у відібраних пробах води, які вони  передали на експертизу, перевищений вміст свинцю. У документі також зазначались вимоги до КП «Стриводоканал».

Стрийські війни «на воді», фото-2 Стрийські війни «на воді», фото-3

Відповідно, працівники лабораторії підприємства провели забір проб води на станціях другого і третього підйому та з колонок, які розташовані по вулицях міста. У результатах незалежної лабораторії зазначено, що всі показники у межах норми.

Також, працівники КП «Стрийводоканалу» провели виїзди по адресах, які зазначені у документі, що оприлюднив депутат міської ради. Виявилось, що деякі з них – не є абонентами КП «Стрийводоканалу», користуються водою з власних свердловин або ж зазначають, що до них ніхто не приходив з проханням надати воду на експертизу. По цих випадках було складено відповідні акти.

Стрийські війни «на воді», фото-4 Стрийські війни «на воді», фото-5 Стрийські війни «на воді», фото-6 Стрийські війни «на воді», фото-7 Стрийські війни «на воді», фото-8

Нагадаємо, що понад рік керівництво КП «Стрийводоканал» просить міську раду підняти тариф на воду. Кожного разу питання виносили на Громадські слухання. Останні відбулись 15 жовтня у приміщенні Народного дому міста Стрия. Тоді громада також відмовилась погоджуватись з розрахунками підприємства щодо встановлення нового тарифу. Більше того, стрияни вимагали провести аудит КП «Стрийводоканалу» і лише після цього повернутись до обговорення питання підняття тарифу на водопостачання та водовідведення. Однак, вже 16 жовтня було прийняте рішення Виконавчого комітету Стрийської міської ради щодо підняття тарифу:

- централізованого водопостачання у розмірі 18,83 грн/м.куб. (з ПДВ)

- централізованого водовідведення у розмірі 12,46 грн/м.куб (з ПДВ).

Тарифи встановлюються на 2020 рік і вступають в дію з 01 травня 2020 року.

Тариф на водопостачання та водовідведення у місті Стрию не змінювався понад три роки.

Варто зауважити, що на даний час зареєстрований проект рішення на розгляд чергової сесії Стрийської міської ради, у якому мова йде про скасування Рішення виконкому та проведення аудиту КП «Стрийводоканал».

Стрийські війни «на воді», фото-9
Стрий Стрийський район Стрийщина Новини Новини Стрия
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі